Elmaradt a nagy csata Dunaújvárosban: a címvédő Veszprém főleg a második félidőben mutatott szenzációs játékával könnyedén győzte le a házigazda Dunaferrt a férfikézilabda-NB I rájátszásában. A Szeged szoros csatában nyert Orosházán, a Pécs ikszelt a Cegléddel.

Férfikézilabda-NB I, rájátszás az 1-6. helyért:
Every Day Orosháza - Pick Szeged 30-32 (13-19)
Orosháza, 900 néző
vezette: Dobrovits, Tájok.
Orosháza: HODIK - Gúnya 3, NÉMETH Z. 7, Dayka 3, ROSTA I. 5 (3), HARSÁNYI 7 (1), Ambrus 4 (2). Csere: Pásztor, Oláh 1, Czina. Edző: Buday Ferenc
Szeged: IVANOV - Berta 4, BÉCSI 7 (3), Doros 2, Mezei 2, Bajusz S. 5 (3), MATIC 6. Csere: Fekete (kapus), EKLEMOVIC 6 (2), Laluska, Ilyés. Edző: Dragan Djukic
kiállítások: 10, illetve 16 perc
hétméteresek: 8/6, illetve 11/8
az eredmény alakulása: 5. perc: 3-1, 8. p.: 3-4, 12. p.: 7-9, 20. p.: 8-11, 25. p.: 10-15, 44. p.: 22-22, 49. p.: 24-26, 54. p.: 25-28

Némi meglepetésre egy gyors szegedi gól után a hazaiak - közönségüktől űzve - némi előnyre tettek szert. Mindez köszönhető volt Hodik kapusnak, aki két büntetőt védett. Aztán viszont jöttek a hibák, a hazaiak rendre eladták a labdákat, nem véletlen, hogy fordított a Szeged. 7-7-nél a hazaiak mestere időt kért, de ez sem segített, ugyanis a Tisza-partiak kétbeállós játékot játszottak, aminek nem találta ellenszerét az orosházi gárda, így fokozatosan elhúztak a vendégek.

Fordulás után egy ideig fej-fej mellett haladtak a csapatok, ami egyben azt jelentette, hogy tartotta négy-ötgólos előnyét a vendég csapat. A félidő közepére azonban ismét szoros lett az állás. Sőt, a 44. percben egyenlített az Orosháza, de csak rövid ideig volt döntetlen az állás. A hajrában már nem változott a helyzet, így szoros csatában nyert a Szeged idegenben a küzdelmes, jó iramú mérkőzésen.

Buday Ferenc: "Az első félidő hatgólos hátrányát a technikai hibák és a túlzott görcsösség jellemezte. Fordulás után taktikusan játszottunk, küzdeni tudásunk a régi volt, amiben sokat segített a közönség is, ám a nagyobb rutin a Szegednél volt."

Dragan Djukic: "Nehéz volt ma este az Orosháza ellen játszani, ők nyolcan voltak a pályán, és egy kiváló kapus állt a hálójuk előtt."

Dunaferr - Fotex-Veszprém 17-27 (11-12)

A hazaiak az első játékrészben még jól tartották magukat, de a Bajnokok Ligája fináléjára készülő Veszprém a szünet után mind támadásban, mind védekezésben sokkal jobb volt. A dunaújvárosiak ezzel a vereségükkel minden bizonnyal csak a harmadik helyen zárják a bajnokságot, mivel szombati riválisuk mellett a Szeged is megelőzi őket.

Diacell Pécsi KK - Cegléd 23-23 (13-10)
Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok, 500 néző
vezette: Klucsó, Lekrinszky
Pécs: SZENTE - ERDÉLYI P. 4, Szögi 4, Lévay 1, Frányó B., KATZIRZ 6/1, Kovács Zs. 1. Csere: Szobol 2, Serfel 5/1, Bursac, Hőgye. Edző: Füzesi Ferenc
Cegléd: CZIRÁKI - Noris 5/1, Bendó 6/1, Laurencz 2, Bucheschi, Lengyel, JAKAB 5. Csere: DÁVID, Kökény, Hímer 2/1, Varga 3. Edző: Nagy Károly
az eredmény alakulása: 12. perc: 3-3, 17. p.: 6-4, 25. p.: 9-8, 39. p.: 14-16, 43. p.: 17-17, 49. p.: 18-20
kiállítások: 8, illetve 6 perc.
hétméteresek: 4/2, illetve 5/3.

Igazán férfias, kemény összecsapás volt. Az első félidőben a pécsiek három góllal elhúztak, a szünet után átvette a vezetést a Cegléd, majd ismét a Pécs vezetett. A 23. gólt Laurencz dobta, ezzel egyenlített a Cegléd.

Az alapszakaszban kétszer kikapott a vendégektől a Pécs, most legalább elcsípett tőlük egy pontot.

Füzesi Ferenc: "Egy ponttal fizettünk a második félidei gyenge koncentrálásért."

Nagy Károly: "Küzdelmes mérkőzésen az első játékrészben a mi hibáinknak köszönhetően elhúzott a Pécs, de a második félidő alapján győzelmet érdemeltünk volna."