Új franchise-rekordot mondhat magáénak a Vancouver Canucks jégkorongcsapata, miután az NHL hétfői játéknapján Bostonban nyert 6-4-re, megszerezve ezzel az idei szezonban huszonegyedik idegenbeli sikerét. A hazai csapatok közül egyedül a New York Rangers szerzett pontot, miután 1-1-re végzett a városi rangadón, az Islanders ellen.

Egész egyszerűen pazar teljesítményt nyújt a Vancouver Canucks csapata, amely az NHL idei szezonjában huszonegyedik idegenbeli sikerét aratta. Az együttes ezúttal Bostonban vendégeskedett, s nyert 6-4-re, megjavítva ezzel franchise-rekordját. Arra ugyanis már volt példa, hogy hússzor nyerjen távol az otthontól, még az 1993-94-es idényben. Tavaly tizenkilencnél megrekedt az együttes. A Boston ellenben kilenc találkozó óta nem találja a győzelem ízét, a Bruins utoljára február 14-én a Florida ellen nyert.

Az összecsapás egyébként izgalmasan alakult, Murray találatával az első harmadot a hazai együttes nyerte, válaszul a Vancouver hármat ütött a második húsz percben. A harmadik harmadban aztán gyorsan egyenlített a Bruins, ám Cooke és Bertuzzi az 50. percre ismét kétgólosra növelte az előnyt. Axelsson a találkozó vége előtt harminchat másodperccel még szépített, ám hiába korcsolyázott le a bostoni kapus, végül Malik adta meg a kegyelemdöfést üres kapuba ütött góljával.

Ami érdekes, az NBA mellett az NHL hétfői fordulójában is vendégfölény alakult ki, a hazai csapatok közül egyedül a New York Rangers tudott felmutatni egyetlen árva döntetlent.

Eredmények:
Boston Bruins - Vancouver Canucks 4-6 (1-0, 0-3, 3-3)
Murray 2 (6:42, 43:25), Girard (45:27), Axelsson (59:24), illetve Linden (22:33), Klatt (26:47), Cooke 2 (35:00, 48:24), Bertuzzi (49:51), Malik (59:40)

Columbus Blue Jackets - Detroit Red Wings 2-3 (1-1, 1-1, 0-1)
Whitney (10:13), Klesla (30:19), illetve Shanahan 2 (3:39, 49:39), Hull (22:02)

Toronto Maple Leafs - Florida Panthers 1-2 (0-1, 0-0, 1-1)
Mogilnij (59:15), illetve Novozelcev (1:55), Weiss (55:38)

New York Rangers - New York Islanders 1-1 (0-0, 0-1, 1-0, 0-0) - hosszabbítás után
Leetch (52:49), illetve Scatchard (25:41)