Annak ellenére, hogy az átigazolása határidő letelte előtt a Philadelphia Flyers szerződtette Tony Amonte-t a Phoenixtől, még nem javult a csapat játéka. A szélső ugyanis még nem léphetett jégre Washingtonban, így a gárda sorozatban harmadik vereségét gyűjtötte be. A Carolina 6-5-re verte a Columbust, a hős az élete első NHL-meccsén duplázó DeFauw volt.

Az átigazolási határidőt megelőző utolsó pillanatokban szerezte meg utolsó játékosáét a Philadelphia Flyers jégkorongcsapata Az NHL-ben vitézkedő együttes az idei évadban eddig 13 gólig és 23 gólpasszig jutó Tony Amonte mellett tette le voksát, akiért minden bizonnyal nagy lelépési pénzt kellett fizetnie a Phoenix Coyotes-nak. A 32 éves szélső ugyanis nyolc és fél után tavaly hagyta el a Chicago Blackhawkst és írt alá egy 24 millió dolláros, négyéves kontraktust a Prérifarkasokkal. "Ő nem csupán a gólszerzésben kiváló, hanem gyors, s fantasztikus a keze is. Kiválóan használható emberhátrányos helyzetekben, vagy a harmadok vége előtti kritikus időszakban. Egy igazi csúcsigazolás csapatunk számára" - lelkesedett Bob Clarke, a Flyers igazgatója.

A keleti parti csapatra rá is fért egy támadó igazolása, hiszen a szezon során már hárman, John LeClair (váll), Simon Gagne (ágyék) és Justin Williams (térd) is kidőlt sérülés miatt.

A forduló leggólgazdagabb összecsapását Észak-Karolinában játszották, ahol a Carolina Hurricanes 6-5-re verte a Columbus Blue Jackets csapatát. A mérkőzés hőse az élete első NHL-mérkőzésén szereplő Brad DeFauw volt, aki mindjárt egy duplával mutatkozott be, s két találatot szerzett Craig Adams is, aki korábban soha nem ütött még két gólt egy mérkőzésen.

Eredmények:
Carolina Hurricanes - Columbus Blue Jackets 6-5 (4-0, 1-1, 1-4)
Craig Adams 2 (3:56, 34:21), Kevyn Adams (7:12), DeFauw 2 (13:48, 57:23), O'Neill (17:33), illetve Vyborny 2 (24:09, 54:18), Cassels (43:52), Whitney (51:21), Sanderson (57:34).

New York Rangers - Florida Panthers 1-2 (0-1, 1-0, 0-1)
McCarthy (28:26), illetve Viktor Kozlov 2 (5:33, 43:32)

Washington Capitals - Philadelphia Flyers 2-1 (0-0, 0-1, 1-0, 1-0) - hosszabbítás után
Lang (47:09), Bondra (60:21), illetve Lapointe (37:00)

Nashville Predators - Montreal Canadiens 1-3 (0-2, 0-0, 1-1)
Petrov (48:41), illetve Gilmour (4:51), Audette 2 (8:47, 59:05)

Edmonton Oilers - Toronto Maple Leafs 2-3 (0-0, 1-0, 1-3)
Smyth (25:54), Comrie (59:52), illetve Mogilnij (40:16), Kaberle (40:54), Sundin (54:12)

Colorado Avalanche - Phoenix Coyotes 2-2 (0-0, 2-0, 0-2, 0-0) - hosszabbítás után
Forsberg (30:22), Reinprecht (32:21), illetve Doan (40:36), Savage (53:01)

Los Angeles Kings - Detroit Red Wings 2-3 (0-1, 0-2, 2-0)
Schneider (42:50), Palffy (56:26), illetve Draper (15:07), Lidström (21:16), Zetterberg (29:37)