Kettőből kettő, eddig ez a mérlege a Dallas Mavericks és a Philadelphia 76ers kosárlabdacsapatának az NBA rájátszásában. A két gárda mindkét hazai összecsapását megnyerte, így nyugodtan utazhat a harmadik összecsapásra Portlandbe és New Orleansba.

Pénteken Portlandben már 2-0-s előnnyel léphet pályára a Dallas Mavericks kosárlabdacsapata, amely az NBA rájátszásának második negyeddöntő-mérkőzésén ismét legyőzte a Blazerst, ezúttal 103-99-re. A hazaiaknál Steve Nash 28, Dirk Nowitzki 25, Michael Finley pedig 17 pontig jutott, a vendégektől Bonzi Wells karriercsúcsot jelentő 45 pontot termelt.

Philadelphiában ezúttal nem dobott ötven pont felett Allen Iverson, de 29 pontja is elég volt a győzelemhez. Persze, ha olyan kiegészítő emberek segítik, mint a 17 pontot szóró és 16 lepattant gyűjtő Kenny Thomas, akkor nem is nehéz. A Sixers ezúttal 90-85-re verte a New Orleans Hornets gárdáját, a harmadik összecsapásra szombaton kerül sor.

"A fiúk tökéletesen tudták, mit kell tennünk, hogy túljussunk az akadályon. Most kevesebb nyomás nehezedett rám, sokkal jobban tudtam koncentrálni a védőfeladatomra" - mondta Iverson. A Sixersnek annyiban könnyebb dolga is volt, hogy az ellenfélnél Baros Davis eleve nem játszhatott, míg Jamal Mashburn összesen csupán 14 pontig jutott, miután jobb kezének középső ujja kificamodott, s nem tudta folytatni a játékot. Sőt, várhatóan a következő mérkőzéseken sem állhat csapata rendelkezésére.

Detroitban a Piston tizenkét ponttal, 89-77-re verte az Orlandót, érdekesség, hogy a Magic 77 pontjából Tracy McGrady egymaga 46-ot vállalt. A párharc állása 1-1, a következő találkozóra pénteken, Orlandóban kerül sor.