Whitney Houston Ariel Saronnal tárgyal

Vágólapra másolva!
Izraelbe utazott Whitney Houston amerikai énekesnő, hogy találkozzon egy fekete bőrűekből álló vallásos csoport tagjaival, akiktől inspirációt vár következő albumához. A popsztárt a zsidó állam miniszterelnöke, Ariel Saron is fogadja.
Vágólapra másolva!
Forrás: MTI
Forrás: MTI

Whitney Houston férjével, a szintén a zeneiparban dolgozó Bobby Brown énekessel érkezett Izraelbe, ahol új dalai közül egyet gospel kórusban éneklő helyi feketék közreműködésével akar rögzíteni. Houstont a magukat zsidónak valló feketék egyik, Dimónában élő közössége hívta meg - írja a BBC.

Az énekesnőt, akinek izraeli utazását biztonsági okokból korábban többször elhalasztották, Dimónában lelkes rajongók várták. "Izraelről, a szokásos értesülésektől eltérően, végre az a hír is eljut Amerikába, hogy országunk, összes problémája ellenére, biztonságos a látogatók számára" - mondta Asiel Ben-Israel, Houston egyik vendéglátója.

Az énekesnő szóvivője szerint az új lemez felvétele elé tervezet utazás spirituális elvonulás, amelybe azonban hivatalos találkozót is beiktattak. Ennek oka, hogy az amerikai popsztárt meghívta magához Ariel Saron, a zsidó állam miniszterelnöke, aki jeruzsálemi otthonában fogadja Houstont

Az Izraelben lelkesedéssel várt amerikai popsztár karrierje az utóbbi években - annak ellenére, hogy az énekesnő az Arista lemeztársasággal 2001-ben 100 millió dolláros ( 210 milliárd forintos) szerződést írt alá - leszálló ágba került; pályafutását drog- és alkoholproblémák nehezítették, bár ezekről azt állítja, már a múlthoz tartoznak.

A Whitney Houstont meghívó vegetáriánus, többnejűségben élő közösség alapítói Amerikából vándoroltak be a kis sivatagi városba, ahol ma Izrael egyetlen nukleáris reaktora található. A többek között gospelénekeseiről ismert dimóniai fekete közösség első tagjai, akik azt tartották magukról, hogy Izrael egyik elveszett törzsétől származnak, 1969-ben érkeztek a közel-keleti államba. A mostanra kétezer fős csoporthoz tartozó feketék azonban még nem kaptak izraeli állampolgárságot, nem szavazhatnak és a hadseregben sem teljesíthetnek szolgálatot.