Kapros Anikó 6:0, 6:4-re legyőzte a szlovák Martina Suchát, s így bejutott a legjobb 32 közé a wimbledoni teniszbajnokságon. Szintén sikeres napot zárt Mandula Petra: a páros-világranglista 20. helyén álló magyar teniszezőnő Patricia Wartusch oldalán három szettben verte az Arendt, Dominikovic amerikai, ausztrál duót.

A világranglistán 204. Kapros Anikó - a selejtezőből indulva - ötödik mérkőzését is megnyerte az angol nyílt teniszbajnokságon, így bejutott a legjobb 32 közé, ahol a 15. helyen kiemelt Jelena Gyementyijeva lesz az ellenfele.

A magyar játékos villámrajtot vett Martina Sucha (97.) ellen, könnyedén nyerte az első játszmát, majd a második elején elveszítette adogatását. Szerencsére ez sem zavarta meg, fordított, s a vártnál könnyebben, a világranglista-helyezések alapján pedig nagy meglepetésre könnyedén győzte le riválisát.

Kapros Anikó roppant boldogan nyilatkozott a találkozó után. "Nagyon jól ment a játék, az elején rengeteg könnyű pontot szereztem. Úgy éreztem ekkor, hogy csak tőlem függ a győzelem, az én kezembe került a döntés. A második szett végén szerencsém volt, mert 5:4-nél az ellenfelem széllel szemben adogatott, ez megkönnyítette a dolgomat. Második meccslabdámat használtam ki, sőt akár egyszerűbb is lehetett volna a befejezés, mert a labda kétszer is elpattant a fonákomról" - mondta a teniszezőnő.

Kapros még soha sem játszott következő ellenfelével, a 15. helyen kiemelt orosz Jelena Gyementyijevával, de ez egyáltalán nem zavarja. "Csak most tudtam meg, hogy ő lesz az ellenfelem, mert előre nem néztem meg a főtábla beosztását. Remélem, hogy jól kezdem majd ellene a mérkőzést, de egyelőre még nem is gondolkodtam a taktikán."

A magyar játékos három és fél évvel ezelőtt két diadalt aratott az Australian Openen a juniorok között, majd a felnőttek mezőnyében is számos szép eredményt ért el. Az elmúlt hónapokban azonban megtorpant, de úgy tűnik, hogy a rossz sorozat már végleg a múlté. Kapros számára nem lesz idegen a legjobb 32 "légköre", tavaly a harmadik körig jutott a Roland Garroson, akkor Mary Pierce állította meg.

A páros-világranglista 89. helyén álló Marosi Katalin kikapott Samatha Reeves oldalán Wimbledonban, s ezzel a magyar, amerikai kettős nem jutott a legjobb 32 közé.

A két világelső, Serena Williams és Andre Agassi is játszmavesztés nélkül jutott tovább.

Nalbandian (argentin, 6.) - Sa (brazil) 6:2, 7:5, 6:2
Nieminen (finn, 30.) - Galvani (olasz) 6:4, 5:7, 6:4, 7:6 (7-3)
Söderling (svéd) - Elseneer (belga) 2:6, 7:6 (10-8), 6:4, 6:3
Henman (brit, 10.) - Llodra (francia) 6:4, 6:4, 6:3
Rochus (belga) - Dupuis (francia) 2:6, 6:3, 4:6, 7:6 (7-5), 6:4
Szargsian (örmény) - Blake (amerikai, 26.) 6:2, 7:6 (7-3), 6:2
Philippoussis (ausztrál) - Saulnier (francia) 6:3, 6:2, 7-6 (7-2)

1. forduló (a 32 közé jutásért):
Mandula Petra, Wartusch (magyar, osztrák, 12.) - Arendt, Dominikovic (amerikai, ausztrál) 2:6, 6:3, 6:3
Craybas, Webb (amerikai, kanadai) - Marosi Katalin, Reeves (magyar, amerikai) 6:7 (4-7), 6:4, 6:4