Nemzetközi kézilabdatornán vesz részt a Koreai Köztársaságban a Hypo Niederösterreich női együttese. Gunnar Prokop nemzetközin sztárkülönítménye a Szöul-kupán előbb legyőzte a világbajnok orosz, majd a házigazda koreai válogatottat, s kisebb bírói segítséggel kikapott Ukrajnától.

Koreai túrája miatt elhalasztotta első bajnokiját az osztrák Hypo Niederösterreich nőikézilabda-csapata. A bécsi gárda a Győrrel meccselt volna hazai pályán, a találkozóra így majd október hetedikén kerül sor.

Az együttes egyébként jól szerepel a Szöul-kupán. Martin Matuschkovicz csapata A nyitó találkozón a világbajnok Oroszország ellen lépett pályára, s parádés első félidő után (14-9) végül 23-22-re nyert. A mérkőzés hőse a kilencgólos Gabi Rotis volt, de Maja Gubova kapus is kiválóan védett. "Az első félidőben bebizonyítottuk, hogy csapatunknak a támadás az igazi erőssége" - nyilatkozta elégedetten Prokop.

A második találkozón a házigazda Korea ellen már Lőwy Dóra játszotta a főszerepet, a Ferencvárostól szerződtetett balszélső vezetésével az első félidőben 9-4-es hátrányról állt fel az osztrák gárda, majd a hajrában, amikor 25-24-re még az ázsiaiaknál volt az előny, zsinórban három gólt szerezve beállította a 27-25-ös végeredményt. Lőwy - Rotisszal holtversenyben - hét gólt dobott, a kapuban pedig az egykori Dunaferr-kedvenc, Gubova parádézott ismét, s védett 23 lövést.

Hong nem tér vissza

Vállsérülése miatt hazauta- zott Koreába Jeong Ho Hong, a Slagelse dán baj- nokcsapatának világklasszis kézilabdázója. A játékos jelezte, ha meggyógyul, sem tér vissza Dániába. Azt egyelőre nem tudni, hogy az olimpiai és világbajnok sztár visszavonul, vagy hazai csapatban folytatja.

A Hypo azonban valószínűleg így is begyűjti az elsőséget, hiszen a csütörtöki pihenőnapot követően a pénteki záráskor a pont nélkül álló Tajvan ellen lépnek pályára.