A madridi Eb-részvételért is úsztak a sportág honi legjobbjai szombaton, a Komjádi-uszodában rendezett felmérő verseny első napján. A - 200 m vegyesen - már korábban szintet teljesítő Kovács Ágneshez ezúttal hárman csatlakoztak: Risztov Éva, Jakabos Zsuzsanna és Cseh László.

A Bp. Spartacus női világklasszisa, Risztov már az előfutamban jóval az Európa-bajnoki részvételhez szükséges szintidőn (4:46.79 p) belül ért célba, majd a döntőben tovább javulva 4:41.31 perccel nyerte a számot. Dicsérte is őt Kiss László szövetségi kapitány, aki különösen azt tartotta fontosnak hangsúlyozni, hogy a vb-ezüstérmes, rövidpályás Európa-bajnok most jobb, mint tavaly ilyenkor volt, ami egyfelől a májusi madridi kontinenstalálkozó, másfelől az augusztusi athéni olimpia szempontjából igen biztató.

Ugyanez igaz nem csupán Risztov, hanem a múlt évi barcelonai világbajnokság ezüstérmese, a 400 m vegyesúszás magyar csillaga, Cseh László esetében is. A Bp. Spartacus férfi világsztárja megközelítőleg ugyancsak 5 másodpercnyivel "ment alá" az Eb-szintnek, amikor kedvenc távján 4:15.82 perces teljesítménnyel győzött.

A szombat harmadik "szintese" az ifjú pécsi versenyző, Jakabos Zsuzsanna lett, aki Risztov mögött 4:46.00 perccel másodikként csapott a célba.