Nagyüzem volt az MSZP-ben

Vágólapra másolva!
Nagyüzem volt szombaton a Magyar Szocialista Párt vidéki szervezeteinél, négy megyében is tisztújítást tartottak. Csongrád megyében, Borsod-Abaúj-Zemplén megyében és Jász-Nagykun-Szolnok megyében a régi elnök kapott ismét bizalmat. Vas megyében viszont Tóth Csabát választotta elnökének az MSZP, annak ellenére, hogy a politikust első fokon már kizárták a Magyar Szocialista Pártból. Több bejelentés is elhangzott az MSZP októberi országos tisztújító kongresszusával kapcsolatban: Botka László bejelentette, hogy nem indul az országos válaszmányi posztért. Vitányi Iván viszont megméretteti magát.
Vágólapra másolva!

Tisztújítást tartottak a Magyar Szocialista Párt több vidéki szervezeteinél. Csongrád megyében, Borsod-Abaúj-Zemplén megyében és Jász-Nagykun-Szolnok megyében a régi elnök kapott ismét bizalmat. Iváncsik Imre, a Jász-Nagykun-Szolnok megyei MSZP szervezet régi-új elnöke azt mondta, hogy az elkövetkező időkszakban a pártmunkában az országgyűlési választókerületi társulásokra helyezik majd a hangsúlyt. A Borsod-Abaúj-Zemplén megyei küldöttértekezlet úgy ítélte meg, hogy az utóbbi egy esztendőben jelentősen javult a megye társadalmi-gazdasági helyzete - mondta Szabó György elnök. A Csongrád megyei MSZP-elnök Botka László szegedi polgármester lett ismét, aki közölte: a megye gazdasági leszakadását sikerült megállítani.

Vas megyében Tóth Csabát választotta elnökének az MSZP, annak ellenére, hogy a politikust első fokon már kizárták a Magyar Szocialista Pártból. A szavazásban, miután többen tiltakozásul kivonultak, 84-en vettek részt, közülük 74-en voksoltak Tóth Csabára. "Ez az eredmény azt támasztja alá, hogy a megyei küldöttgyűlés elsöprő többséggel amellett tette le a voksát, hogy ezeket a belső vitákat (...) zárjuk le" - jelentette ki az új elnök sajtótájékoztatóján. A kivonulók közül többen vitatták a küldöttgyűlés szabályszerűségét.

Több bejelentés is elhangzott az MSZP októberi országos tisztújító kongresszusával kapcsolatban. Borsod-Abaúj-Zemplén megyében és Csongrád megyében a küldöttek úgy foglaltak állást, hogy Hiller István alelnök pártelnökké választását támogatják. Botka László bejelentette, hogy nem indul az országos válaszmányi posztért, Vitányi Iván, a párt szociáldemokrata platformjának vezetője viszont megméretteti magát.

A szegedi polgármester azzal indokolta döntését, hogy a az általa irányított városért, illetve a térségért szeretne dolgozni.

"Vállalom a megmérettetést, bár tíz éve eltávolítottak, mert öregnek tartottak, de az utánam következett három fiatal elnök sem tudta dinamizálni a testületet, pedig olyan erős választmányra van szükség, amely a párt és a társadalom leglényegesebb kérdéseiről tárgyal, s megköveteli a feladatok teljesítését" - jelentette ki Vitányi Iván.

Lendvai Ildikó azt mondta, hogy várhatóan a szokásosnál nagyobb mértékben változik majd meg az MSZP elnökségének összetétele. A párton belüli változások lendülete, és az az igény, hogy az MSZP-t vezető személyek elsődleges politikai hivatásuknak a párton belül végzett munkát tekintsék, várhatóan azt eredményezi, hogy a szokásosnál nagyobb változás lesz az elnökségi posztokon - mondta a politikus a Csongrád megyei tisztújítást követő sajtótájékoztatón.

Hiller István Nyíregyházán közölte: "1989-et idéző, forradalmi hangulat érzékelhető az MSZP-n belül, de nem csak a párt berkeiben érződik a változtatás igénye, hanem a társadalomban is nagy a várakozás az MSZP október 15-16-i kongresszusa iránt".