Edzői pályafutása első állomásán még a bajnoki nyitányt sem várta meg Jesus Rollan, a spanyolok olimpiai és világbajnok pólósa személyes okok miatt elhagyta a Chiavari Nuoto csapatát. A német pólóbajnokság két meglepetéssel kezdődött, Szerbia-Montenegróban parádézott a Jadran.

Ugyan a hét végén megkezdődött az olasz vízilabda-bajnokság, ám már a rajt előtt kiderült, egy legendával kevesebb lesz a medencék partján. A Chiavari Nuoto pólócsapatának spanyol szakvezetője, Jesus Rollan ugyani bejelentette, személyes okok miatt hazatér.

Rollan játékosként 1996-ban olimpiai bajnok, 1998-ban és 2001-ben pedig világbajnok lett a spanyol nemzeti csapat kapujában, aktív pályafutását befejezve pedig a Chiavari Nuoto csapatánál kapott először megbízást. Utódja a kispadon az addigi másodedző, a román Viorel Rus lett. A csapat egyébként Palermóban 8-5-ös sikerrel kezdte a szezont.

A német pólóbajnokság két meglepetéssel indult, miután az SV Blau Weiss Bochum csak 5-5-ös döntetlent ért el a SC Rote Erde Hamm ellen, míg az SSF Aegir 07 Uerdingen 9-7-re verte a Bayer Uerdingent

eredmények, német férfivízilabda-bajnokság (DWL I), 1. forduló
Amateur SC Duisburg -. SG W98/Waspo Hannover 7-4
SG Neukölln - Wasserfreunde Spandau 04 3-21
SC Rote Erde Hamm - SV Blau Weiss Bochum 5-5
SV Würzburg 05 - SV Cannstatt 10-19
SSF Aegir 07 Uerdingen - SV Bayer 08 Uerdingen 9-7

Szerbia-Montenegróban a vízilabdaliga rajtján a címvédő Jadran több mint fölényesen nyert a Nis ellen. A LEN-Kupában szereplő csapatok mérkőzésén a Partizan a várakozásokkal ellentétben csak nehezen verte a kotori Primoracot.