A vereséggel kezdő orosz Anasztaszja Miszkina némi meglepetére legyőzte a bombaformában játszó amerikai Lindsay Davenportot a női teniszezők Los Angelesben zajló, 3 millió dollár összdíjazású világbajnokságán. A Vörös-csoport egyetlen pénteki találkozóján a hazai kedvenc neve mellé 25 rontás és ötből egy értékesített bréklabda került, a 8032 néző nagy bánatára.

A Fekete-csoportban a másodikként rangsorolt francia Amélie Mauresmo Vera Zvonarjova után a szintén orosz, US Open-győztes Szvetlana Kuznyecován is könnyedén lépett túl. A másik, színorosz találkozón a wimbledoni bajnok Marija Sarapova begyűjtötte második sikerét is, míg Zvonarjova harmadik mérkőzésén sem tudott szettet nyerni.

eredmények, 3. játéknap
Vörös-csoport:
Miszkina (orosz, 3.) - Davenport (amerikai, 1.) 7:6, 6:4
A csoport tagja még az amerikai Serena Williams (7.) és az orosz Jelena Gyementyjeva (5.).

a csoport állása: 1. Williams 2 győzelem/0 vereség, 2. Miszkina 1/1 (3-2), 3. Davenport 1/1 (2-2), 4. Gyementyjeva 0/2

Fekete-csoport:
Sarapova (orosz, 6.) - Zvonarjova (orosz, 8.) 6:4, 7:5
Mauresmo (francia, 2.) - Kuznyecova (orosz, 4.) 6:3, 6:2

a csoport állása: 1. Mauresmo 2 győzelem/0 vereség (4-0, 24:6), 2. Sarapova 2/0 (4-0, 25:14), 3. Kuznyecova 1/2, 4. Zvonarjova 0/3

A körmérkőzések után a kvartettek első két helyezettje jut az elődöntőbe.