Sidi második lett a sportlövő Vk-n

Sidi Péter remek teljesítménnyel a második helyen végzett a légpuskások 60 lövéses versenyében a dél-koreai Csangvonban zajló sportlövő Világkupa-viadalon.

A magyar sportoló szétlövés után szerezte meg az ezüstérmet. Az élen - beállítva a világcsúcsot - az amerikai Jason Parker zárt, aki ezzel máris kiharcolta a 2008-as pekingi olimpián való indulás jogát.

Eredmény, férfi légpuska, 60 lövés:
1. Parker (amerikai) 702,7 kör (alapverseny: 598, döntő: 104,7) 2. Sidi Péter 701,1 (598, 103,1) - a szétlövésben: 9,9 3. Szokolov (orosz) 701,1 (598, 103,1) - a szétlövésben: 9,5

A Vk-viadalon minden szám győztese kvalifikálja magát a három év múlva sorra kerülő ötkarikás játékokra. Sidi további két számban érdekelt, legközelebb kedden lép lőállásba.