A pénteki két egyes után 1-1-re áll a spliti Horvátország-Oroszország párharc a tenisz Davis-kupa elődöntőjében. Az első összecsapást Nyikolaj Davigyenko négy játszmában nyerte Mario Ancic ellen, a hazaiak szerencséjére Ivan Ljubicic jól koncentrált, s a nap másik összecsapásán öt szettben legyőzte Mihail Juzsnyijt. A másik ágon: Szlovákia-Argentína 1-1.

Három és fél órát töltött a pályán Nyikolaj Davigyenko, illetve Mario Ancic, a nagy csatát végül az orosz játékos nyerte meg 5:7, 4:6, 7:5, 4:6-re, úgy, hogy Ancic a harmadik szettben mérkőzéslabdákat hárítva tudott visszakapaszkodni. A hazaiak taktikája nem vált be a gyors pályával, nem érvényesültek a horvát fiú bombaszervái.

Félő volt, megismétlődik mindez a másik összecsapáson is, ahol Ivan Ljubicic győzelmi kényszerrel lépett pályára Mihail Juzsnyijjal szemben, a bár három órát ők is eltöltöttek a pályán, végül a hórihorgas hazai teniszező örülhetett a végén (3:6, 6:3, 6:4, 4:6, 6:4).

A másik elődöntőben remekül kezdett Szlovákia, amely a világranglista-48. Karol Beck révén megnyerte az első összecsapást. 2 óra 38 perc kellett ahhoz a szlovák fiúnak, hogy élete legnagyobb mérkőzésén 7:5, 6:4, 6:4-es győzelmet arasson Guillermo Coria felett.

A másik mérkőzésen közel állt a meglepetéshez Dominik Hrbaty is, ám hiába nyerte meg az első szettet David Nalbandian ellen, végül 6:3, 5:7, 5:7, 3:6-es vereséget szenvedett.

A két elődöntő szombaton a párosok küzdelmeivel folytatódik.