A hosszabbításban harcolta ki a győzelmet a Fiorentina labdarúgócsapata, amely az olasz bajnokság 28. fordulójában a csereként pályára lépő Pazzini góljával 2-1-re verte a Siena együttesét. Otthon nyert a kiesés elől menekülő Lecce, amely a Palermo ellen győzött 2-0-ra, a Cagliari, a Parma és a Reggina idegenben szerzett három-három pontot. A Roma-Inter rangadó 1-1-es döntetlennel ért véget.

Továbbra is versenyben a Bajnokok Ligája-indulást jelentő helyekért a Fiorentina labdarúgócsapata, amely hatalmas csatában (s ugyanekkora szerencsével) tartotta otthon a három pontot a Serie A 28. fordulójában.

Az együttes már a 3. percben megszerezte a vezetést, Fiore balról élesen lőtte keresztbe a kapu előtt a labdát, Fortin kapus csak bámult, a hosszú saroknál berobbanó Toni pedig az üres kapuba passzolt (1-0).

A 15. percben jött a válasz: Chiesa a 16-os bal oldali vonalánál egy cselt csinált, majd éles szögből lőtt, a labda csúnyán kipattant Lobont kezei közül, az érkező Vergassolának sem okozott gondot az üres kapuba továbbítania (1-1).

A második játékrészben mindent egy lapra feltéve rohamoztak a hazaiak, végül a 91. percben egy őrült kavarodás végén a csereként pályára lépő Pazzini begyötörte a győzelmet jelentő Fiorentina-találatot.