A magyar nőikézilabda-válogatott biztosan nyert Norvégia ellen az ózdi barátságos mérkőzésen.

Eredmény:
Magyarország - Norvégia 28-22 (11-10)
legjobb dobók:
Görbicz 6, Kenyeres 5, illetve Riegelruth 12

A két csapat kedden Kristiansandban találkozott, akkor a magyarok úgy nyertek 25-24-re, hogy a hazaiak már 20-12-re vezettek. Mindkét válogatott idegesen kezdett, a 10. percben még csak 2-0 volt az állás, ekkor szakadt meg a skandináv gólcsend. A különbség állandósult, még emberhátrányban is. A vendégek végig rohantak az eredmény után, és a szünet előtt kis híján egyenlítettek.

A második félidőre a szövetségi kapitányok sokat cseréltek, és a hazaiak gyorsan elkapták a fonalat. A 39. percre 17-12-re elhúzott Németh András együttese, amely a későbbiekben is lendületben maradt. Az utolsó szakaszban a biztos vezetés kényelmessé tette a magyarokat, de a hátrányukat fokozatosan faragó norvégoknak nem volt esélyük a bravúrra.

A világ közvetlen élvonalához tartozó együttesek szombaton 17 órakor Miskolcon újra találkoznak.