A június 13-18. közötti budapesti Világkupára készülő magyar férfivízilabda-válogatott csütörtökön barátságos mérkőzésen 11 góllal nyert Szlovákia csapata ellen.

Eredmény:
Magyarország - Szlovákia 16-5 (3-1, 4-1, 5-1, 4-2)
a legjobb magyar góldobók:
Biros 4, Varga Dániel 3

Nehezen lendültek játékba a magyarok, akiknél ezúttal nem szerepelt az Olaszországban szerdán bajnoki címet szerző Szívós Márton és Madaras Norbert. Rajtuk kívül Kemény Dénes szövetségi kapitány döntése értelmében Jászberényi Gábor, Steinmetz Barnabás és Molnár Tamás hagyta ki a csütörtöki találkozót.

A hazaiak a harmadik negyedtől fokozatosan felőrölték a fáradó szlovákok ellenállását. A két együttes pénteken ismét találkozik egymással.

"Kemény felkészülés után úgy érzem napról napra jobb a csapat. Akadtak természetesen hibák a játékunkban, de azon dolgozunk, hogy ezeket kijavítsuk. Az emberelőnyöket ma nem tudtuk igazán gyakorolni, mert csak háromszor kerültünk létszámfölénybe" - értékelt Kemény Dénes, szövetségi kapitány.