Egyetlen mérkőzést rendeztek az NHL legutóbbi játéknapján, és ezen az Anaheim Ducks szétlövéssel győzött a Los Angeles Kings ellen.

Pedig nem úgy indult a meccs, hogy a Kacsák örülhetnek majd, az első harmadban a szlovén újonc, Anze Kopitar passzaiból Lubomir Visnovsky és Michael Cammaleri is bevette Jean-Sebastien Giguere kapuját.

Aztán Ryan Shannon karrierje második NHL-góljával szépítettek a vendégek, majd ugyanő kivette a részét a második találatból is, akkor Dustin Pennert szolgálta ki, aki a bal kapuvasnak is köszönetet mondhatott a közreműködésért.

A hosszabbításban nem esett újabb gól, így jöhetett a szétlövés, amelyben Teemu Selänne és Aaron Miller is becsapta Mathieu Garont az anaheimi játékosok közül, és mivel a hazaiaktól csak Alekszander Frolov volt eredményes, a Kacsák először nyertek idén mecccset büntetőkkel, korábban az Islanders és a Dallas ellen sikertelenül próbálkoztak.

Az Anaheim sorozatban háromszor nyert, a Kings viszont gödörben van, legutóbbi hat mérkőzéséből mindössze egyet tudott behúzni, pedig most nehéz sorozat vár rájuk, mert egy hét alatt ötször kell jégre lépniük, ebből négyszer idegenben.

Los Angeles Kings - Anaheim Ducks 2-3 (2-0, 0-1, 0-1, 0-1) - szétlövés után
Visnovsky (3:55), Cammalleri (16:15), illetve Shannon (22:03), Penner (54:10), Getzlaf (65:00, győztes büntető)