A magyar női válogatott a negyedik, míg a férfi az ötödik helyen végzett a triatlonosok cancúni csapat-világbajnokságán.

A Szabó Zita, Vanek Margit, Kovács Zsófia összeállítású staféta 38 mp-cel maradt el a még dobogós spanyol válogatottól. A hat váltó részvételével rendezett viadalt az olaszok nyerték.

A kilenccsapatos férfi versenyben a Kuttor Csaba, Vanek Ákos, Pocsai Balázs felállású magyar együttesnek nem volt esélye az éremszerzésre, a negyedik helyezett spanyol gárdával szemben is közel két perc volt a hátránya. Az aranyérmet az amerikaiak szerezték meg.

A mexikói vb-n a csapatok tagjai egyenként 250 m-t úsztak, 6,5 km-t kerékpároztak és 1,5 km-t futottak.

Eredmények:

férfiak:

1. Egyesült Államok 57:10 p 2. Németország 58:02 3. Kanada 58:40 ...5. Magyarország 1:00:43

nők:

1. Olaszország 1:05:11 ó 2. Egyesült Államok 1:06:03 3. Spanyolország 1:07:14 4. Magyarország 1:07:52