Öt intő jel a munkamánia határán

Vágólapra másolva!
Ártalmatlannak gondoljuk, ha valaki rengeteget dolgozik és folyamatosan fáradt. Munkamániának, munkaalkoholizmusnak is nevezik a jelenséget, ami később testi problémákhoz vezethet. Hogy ismerhető fel a kóros munkafüggés? A Career Journal amerikai magazin öt intő jelet foglal össze.
Vágólapra másolva!

1. Állandóan a munkán töprengés

A munkamániások képtelenek "kikapcsolni". Otthon, baráti társaságban is a munkáról beszélnek, "fejben" nincsenek a barátokkal. Nem szeretnek táppénzen otthon feküdni és nyaralni sem akarnak, mert "kizökkenti őket a munkából."

2. Delegálás hiánya

Meg vannak győződve arról, hogy bizonyos munkafolyamatokat csak ők tudnak megoldani. Szeretnek mindent ellenőrzés alatt tartani. A munkamegosztás, a feladatok átadása más kollégáknak azt jelentené, hogy elvesztenék a kontrollt és nem tudnák igazolni, miért dolgoznak napi 12-15 órát.

3. A család, a szerettek elfelejtése

A munka mindenekfelett, a család csak a munka utáni kitöltőprogram - véli sok munkamániás.

4. Emberi kapcsolatok a munka szolgálatában

Munkamániásként a szabadidőben is úgy közelítünk ismerősökhöz, mire tudnánk közösen vállalkozni, hogy tudnánk erőinket egyesíteni, hogyan lehetne egymás tudását és kapcsolatrendszerét a kölcsönös előnyök alapján kamatoztatni. Sok munkamániás feleségét titkárnőként is alkalmazza...

5. Munka titokban

A munkamániások egy része cikinek tartja szenvedélyét és inkább titkolja mások előtt. Manapság nem nehéz úgy tenni, mintha nyaralnánk, és közben a mobilról, pda-ról töltjük le a céges e-maileket...