Az éllovas Manchester United hazai pályán 2-0-ra legyőzte az utolsó előtti helyen álló Charlton Athletic együttesét az angol labdarúgó-bajnokság 27. fordulójában. A címvédő Chelsea Didier Drogba szezonbeli 16. és 17. bajnoki találatával, valamint a portugál Abel Xavier öngóljával győzte le a Middlesbrough együttesét.

A sereghajtó Watford kiesési rangadón idegenben nyert a West Ham United ellen. A vendégeknél Priskin Tamás végig a cserepadon ült. A Portsmouth hazai pályán 2-1-re legyőzte a Manchester City együttesét, a győztes gólt a nigériai Nwankwo Kanu szerezte a 81. percben.

A Liverpool Craig Bellamy hatodik percben szerzett góljával hamar vezetést szerzett a Newcastle otthonában, ám a Szarkák fordítani tudtak. A Vörösök dobogósok maradnak akkor is, ha vasárnap az Arsenal legyőzi a Wigant, ám vesztett pontok tekintetében már most jobban állnak az Ágyúsokkal.

Máté Péter klubja, az újonc Reading Steve Sidwell duplájával 2-0-ra nyert az Aston Villa ellen a Premier League 27. fordulójában. A sérüléséből lábadozó magyar játékos nem volt tagja a hazaiak keretének.

Az első félidő a hazai csapat fölényét hozta, a Reading a 16. percben szerzett vezetést. Hunt jobbról ívelt középre szögletből, a rövid sarokra Sidwell teljesen egyedül érkezett, s a kapuba csúsztatott (1-0). Megélénkült a játék, Lita növelhette is volna az előnyt, de előbb fejesét öklözte a mezőnybe Sörensen öklözte ki, majd a fiatal támadó egy újabb támadás során a bal kapusa mellé csúsztatott. A 35. percben kétszer villant a Villa. Előbb Shaun Maloney 30 méteres bombáját tolta ki a léc alól Marcus Hahnemann, majd egy kapu előtti kavarodás során Carew pöccintését piszkálta ki a bal sarok elől.

Az 55. percben óriási Villa-lehetőség maradt ki. Young a 16 vonaláról, a kapuival szemben állva oda rúghatta volna a labdát, ahová csak akarja, ő azonban "eltörte", azonban Carew-ra pattanva így is a bal kapufára pattant, a lecsorgó labdára Agbonlahor érkezett, de 3 méterről éles szögből Hahnemannt találta el. A hajrában hatalmas helyzeteket puskázott el a hazai együttes, a 92. percben aztán Sidwell második góljával eldöntötte a mérkőzést (2-0).