Bravúros győzelmet aratott a Budapest Bank-FTC a dán Slagelse otthonában a nőikézilabda Bajnokok Ligája utolsó csoportkörében, így jobb gólkülönbségének köszönhetően a D jelű kvartettben a harmadik lett, és átkerült a KEK negyeddöntőjébe. A Győri Audi ETO KC 39-28-ra verte az orosz Lada Togliattia BL B csoportjában, Görbiczék a második helyen végeztek a kvartettben. Az EHF-kupa magyar párharcában a Dunaferr kettős győzelemmel lépett tovább a Kiskunhalas ellen.

női BL, D csoport, 6. forduló:
Slagelse (dán) - Budapest Bank-FTC 27-28 (13-14)

Az osztrák Hypo Niederösterreich - mivel már biztos volt első helye - nem erőltette meg magát a macedón Kometal Szkopje otthonában, így a Ferencváros csak akkor érhette el a KEK-negyeddöntő érő harmadik helyet, ha most nyert volna a Slagelse vendégeként.

Eleinte remekül tartották magukat a vendégek, olykor vezettek is. A dán gárda - mivel számára nem volt tét - nem tudott megfelelően összpontosítani, és ezt remekül használta ki az FTC. Együtt haladt a két csapat, és a szünetet - a dudaszó pillanatában szerzett találattal - a magyarok várták minimális előnnyel.

A folytatásban is jól játszott az FTC, és a 41. percben 20-16-ra ellépett, mert a fiatalok nem ijedtek meg a világsztárokkal teletűzdelt riválistól. Kirsner is igazi vezéregyéniség volt a pályán, többször eredményesnek bizonyult, és sokszor tudott labdát lopni.

A Slagelsén még az időkérés sem segített - igaz, felzárkózott két gólra -, a Fradi nem várt, érett, taktikus és fegyelmezett játékkal diadalmaskodott a dán együttes otthonában, és így az európai porondon maradhat.

Mivel a Szkopjével teljes meccsnull volt (31-28 Budapesten és Szkopjéban is a hazai csapat javára), így az összesített gólkülönbség döntött a két együttes között, és ez a magyaroknak kedvezett.

A csoport másik mérkőzésén:
Kometal Szkopje (macedón) - Hypo Niederösterreich (osztrák) 23-22 (9-11)

A végeredmény:
1. Hypo NÖ 10 pont
2. Slagelse 6
3. FTC 4 (177-188)
4. Szkopje 4 (143-162)

Az első két helyezett a BL-negyeddöntőjében folytatja, az FTC átkerült a KEK negyeddöntőjébe, míg a Szkopje búcsúzott az európai porondtól. A negyeddöntők sorsolását kedden rendezik Bécsben.

(MTI)

A Bajnokok Ligája 6. fordulójában a Győr hazai pályán 39-28-ra verte az orosz Lada Togliatti gárdáját. A magyar együttes végig magabiztos játékot mutatva esélyt sem adott a vendégeknek, és tizenegygólos győzelmet aratott a jó erőkből álló orosz csapat ellen.

női BL, B csoport, 6. forduló:
Győri Audi ETO KC - Lada Togliatti (orosz) 39-28 (18-12)
Győr, 2500 néző
v.: Sarjlic, Vukosic (mindkettő horvát)
Győr: Herr O. - Bódi 7, Hornyák 4/1, Bradeanu 9, Spiridon 3, Gogirla 5, Vérten 4. csere: Guiu (kapus), Bognár 2, Dokic 1, Görbicz 1, Temes 1, Juhász 1, Kovacsicz 1.
Togliatti: Szidorova - Gricina 1, Mocsalina 4, Davigyenko 6/1, Gruzgyeva 2, Posztnova 3, Vinogradova 3. csere: Parfjonova (kapus), Csernoivanyenko 6/3, Klimova 2, Muravjova 1/1, Szakada.
büntetők: 6/1, illetve 5/5
kiállítások: 4 perc, illetve 6 perc

A továbbjutás szempontjából már nem volt tétje a találkozónak, de így is igazi presztízscsatára számíthattak a kilátogató nézők. A vendégek gyorsan megszerzett két gólja után a győriek elkapták a fonalat, és szinte állva hagyták ellenfelüket.

Koncentrált védekezésük, és gólerős támadásaik eredményeként a huszadik percben már kilenc gól volt a hazaiak előnye (13-4), de ezt követően egy kisebb hullámvölgy következett be a Győr játékába, és öt gólra felzárkóztak az oroszok. A véghajrá azonban ismét jól sikerült a Görbiczéknek, így magabiztos vezetéssel vonulhattak az öltözőbe (18-12).

A második félidő elején nem találta a ritmust a zöld-fehér gárda, de aztán a harmadik percben Bódi találatával újra elkezdték szórni a gólokat. Ekkor állandósult a hét-nyolcgólos hazai vezetés, majd a játékrész derekán egy kisebb hullámvölgybe kerültek Hornyákék, és a Togliatti öt gólra feljött.

Az utolsó tíz percben azonban már a kissé motiválatlannak tűnő sztárcsapat ellen minden összejött Bódiéknak, így már tizenkét góllal is vezettek, és végül teljesen megérdemelten nyertek ilyen arányban is a vendégek ellen (39-28). A csoportot az orosz Togliatti nyerte, a Győr másodikként jutott a negyeddöntőbe, amelynek sorsolását jövő kedden tartják.