A Vasas győzelemmel kezdte a rájátszást a Szeged ellen a férfivízilabda-bajnokság élvonalában: a piros-kékek a döntőbe jutásért zajló párharc szombati, első összecsapásán két góllal nyertek a Tisza-parti alakulat ellen a Komjádi uszodában. A másik ágon az alapszakasz-győztes Domino-BHSE hátrányból a hajrában fordítva egy góllal legyőzte a Brendon-Fenstherm-ZF-Egert, így nagy lépést tett a fináléba jutás felé.

rájátszás az 1-4. helyért, elődöntő:
TEVA-VasasPlaket - Szeged-Beton VE 8-6 (1-1, 1-0, 4-2, 2-3)
A 8 pontig tartó párharc állása: 4-2 a Vasas javára

Az alapszakaszban egymás ellen egy-egy győzelmet számláló, így a playoffban egyformán 2-2 ponttal rajtoló második és harmadik helyezett találkozóján a várt nagy küzdelemben diadalmaskodott az angyalföldi együttes, amelyből hiányzott a nyaki porckorongsérvvel bajlódó olimpiai bajnok center, Steinmetz Ádám.

Ezzel együtt is sikerült a házigazda gárdának a két pont begyűjtése, mindenek előtt Varga Dániel hatékony játékának köszönhetően, aki négy alkalommal is bevette a csongrádiak kapuját. A Szeged legjobbja a három gólig jutott Lehmann István volt.

A playoff elődöntős párviadalának második meccsét egy hét múlva, szombat este (18.30) vívja a két csapat az újszegedi uszodában.

Domino-BHSE - Brendon-Fenstherm-ZF-Eger 12-11 (3-4, 2-4, 4-2, 3-1)
az állás:
6-0, a Honvéd javára

Az egriek a reménytelen helyzetük (0-4) ellenére elszántan érkeztek a Kőér utcába, s a találkozó első részében ragyogóan védekeztek, így az ő akaratuk érvényesült. Az első negyedben 4-2-re megléptek a hevesiek, igaz, a szakasz utolsó másodpercében Hárai a középkezdésből vette be Jászberényi hálóját. A második negyedben már 8-4-re is vezettek Märcz Tamásék, az egyes információk szerint az olasz Nervihez tartó olimpiai bajnok háromszor is mattolta Gergely Istvánt.

A fordulás után keményebb harcmodort választott a hazai gárda, szívós védekezéssel lépésről lépésre közelített riválisához. A negyedik negyed 10-9-es egri előnnyel indult, majd a szintén olasz csapattal hírbe hozott (Pro Recco) Benedek Tibor egyenlített. Végül pedig a sorsdöntő találatot, amellyel először vezetett a Domino, Biros 14 másodperccel a vége előtt bombázta a jól védő Jászberényi hálójába.