A Bayern München Luca Toni 92. percben szerzett góljával nyert a listavezető Hoffenheim ellen a német labdarúgó-bajnokság pénteki szuperrangadóján, és ezzel pontszámban beérte az újonccsapatot. A vendégek magyar játékosa, Lőw Zsolt nem lépett pályára a müncheni összecsapáson.

Rangadóhoz méltó, pergő ritmusban indult a találkozó, a Bayern támadott, nem is veszélytelenül, a vendégek ezzel együtt minden adandó alkalommal lekontrázták a pirosmezeseket, s ha Demba Ba nem önzőzi el a ziccert, a 7. percben már vezethettek volna.

A 12. percben a Bayern is elmondhatta volna magáról ugyanezt, Zé Roberto balról kanalazta be a labdát Luca Toni elé, aki fokozhatatlanul tiszta helyzetből az oldalhálóba tüzelt. Két percre rá egy Kloséval bemutatott kényszerítő után ismét az olasz torony tört be a tizenhatoson belülre, majd Haas lábában fennakadva végigdőlt az öt és felesen.

A viharos kezdést brusztolós mezőnyjáték váltotta fel, a Hoffenheim már a középpályán elfojtotta a bajor támadásokat, és a széleket is lezárta a hazaiak előtt. A 38. percben Ibisevic csempészett vissza némi izgalmat a játékba, de gyengén sikerült lövése után a labda éppen csak elvánszorgott a kapuig. Önmagában még ez is több volt annál, mint amit a Bayern fel tudott mutatni az első félidőben, a hazaiak ugyanis három próbálkozásból egyszer sem találták el a kaput.

Három perccel a fordulás után megszerezte a vezetést a Hoffenheim: Ibisevic kapott jobbról egy átadást, finoman a földre lökte Oddót, majd a magának felpörgetett labdát a jobb alsó sarokba lőtte, 18-ra növelve idénybeli góljainak számát (1-0).

Nem ült rá az eredményre a listavezető, az 53. percben Eduardo bombáját Rensing nagy nyújtózkodás árán ütötte szögletre.

A 60. percben Lahm unta meg a müncheni tehetetlenséget, balról befelé indulva egészen a tizenhatosig jutott, majd lőtt, a labda megpattant Compperen és a kapu jobb oldalába vágódott (1-1).

A 68. percben Toni révén a vezetést is átvehette volna a Bayern, de Oddo beadása után pár centivel célt tévesztett a fejese. A hátralévő időben a hazaiak nagyobb energiákat mozgósítottak, a 88. percben mégis Salihovic lábában volt az újabb gól, a labda azonban fennakadt Rensingen.

És amikor már mindenki elkönyvelhette, hogy igazságos döntetlen született, Ibertsberger egy szerencsétlen szereléssel helyzetbe hozta a középen érkező Tonit, a Bayern házi gólkirálya pedig ki is használta ezt, és a 92. percben eldöntötte a mérkőzést a hazaiak javára.