Moszkvában, az V. villámsakk-világbajnokság első játéknapján 14 fordulót játszottak le. Az indiai világbajnok Viswanathan Anand mindössze négy döntetlent engedélyezett riválisainak, két pont az előnye a norvég Magnus Carlsen előtt. A vébé doyenje, az exvilágbajnok Anatolij Karpov a harmadik helyen zárta a napot. Lékó Péter ötvenszázalékos eredményt ért el, a 12. helyről várja a folytatást. Polgár Judit 6 ponttal a 15. a 22 fős mezőnyben. A nagymestereknek 3-3 percük van a játszmákra, 2-2 másodperc lépésenként.

A patinás GUM áruház kiállító termében nagy érdeklődés kíséri a sakkozók villám-csúcstalálkozóját. A Tal-emlékverseny 10 résztvevője, a 6 meghívott és az előversenyről az indulási jogát biztosító 6 nagymester egymással, de az oly gyorsan pergő másodpercekkel is ádáz csatát vív. A gyorsan megjátszott megnyitásban értékes időt lehet nyerni, a középjáték után már alig marad idejük a sakkozóknak. Félelmetes tempóban húzzák a lépéseket, a playchess.com közvetítése állja a rohamot, de néha el-elvesznek a lépések. Már a második fordulóban sor került a magyar rangadóra, döntetlennel zárult az összecsapás. Polgár Judit a negyedik körben legyőzte Vlagyimir Kramnyikot, a folytatás kevésbé sikerült számára. Lékó Péter is változó sikerrel vívta játszmáit.

Az indiai világbajnok Viswanathan Anand fölényes biztonsággal gyűjtötte be pontjait, csak négy döntetlent engedélyezett ellenfeleinek. Magnus Carlsen sokáig félpontos hátránnyal üldözte őt, de előbb a címvédő kubai Perez Leinier Dominguez rabolt tőle fél pontot, majd a 14. fordulóban Magnus kikapott az exvilágbajnok Anatolij Karpovtól. Az első játéknap szenzációja a vb doyenjének eddigi eredménye, harmadik helyezése. Kedden újabb 14 fordulóra kerül sor, magyar idő szerint 13 órakor kezdődnek a partik.

A világbajnokság állása a 14. forduló után:
1.Viswanathan Anand (indiai) 12 pont
2. Magnus Carlsen (norvég) 10
3. Anatolij Karpov (orosz) 9
4-5. Vlagyimir Kramnyik (orosz) és Alekszandr Griscsuk 8,5
6-8. Szergej Karjakin (ukrán), Jevgenyij Barejev (orosz) és Ruszlan Ponomarjov (ukrán) 8
9-11. Vaszilij Ivancsuk (ukrán), Peter Szvidler (orosz) és Levon Aronjan (örmény) 7,5