Nem hibázott a veretlenül éllovas Manchester United az angol labdarúgó-bajnokság 25. fordulójának keddi mérkőzésén, miután hazai pályán 3-1-re verte az Aston Villát. Az Arsenal csak a hajrában fordította a maga javára az Everton elleni rangadót, míg a Chelsea Sunderlandben aratott 4-2-es győzelmet.

Jól kezdett az Everton az Arsenal ellen, hiszen már az első félidő közepén vezetést szerzett. Igaz, ehhez kellett Mason játékvezető és egyik asszisztense is, akik másfél méteres lesről engedték tovább Louis Sahát, az egykori MU-csatár pedig 16 méterről nem hibázott (0-1).

A 70. percig kellett várni az egyenlítésre, akkor Fabregas 30 méterről a 16-os vonalára ívelt, egy Everton-védő a levegőbe bólintotta a labdát, amelyre Arsavin érkezett, és 8 méterről nem volt nehéz dolga a kapuba találnia (1-1).

Öt perccel később Van Persie szögletét a londoniak lengyel származású francia középső védője, Koscielny juttatta a hálóba, kiharcolva ezzel a 2-1-es hazai sikert.

Nehen nyert a Chelsea is, amely már a 4. percben hátrányba került a Sunderland otthonában: Bardsley jobb külsővel olyan kiflit tekert a labdába, amelynek íve alaposan becsapta Cech kapust (1-0).

A 15. percben Elmohamady szabálytalankodott Ashley Cole-lal, a büntetőt Lampard értékesítette (1-1). Nyolc perccel később Anelka kiváló labdával futtatta Kalou-t, aki a kirohanó Gordon kapust megelőzve 27 méterről laposan a kapu közepébe gurított (1-2).

A 26. percben jött az egyenlítés, Richardson 20 méterről, jobbról végezhetett el szabadrúgást, trükkösen, laposan meglőtt labdája a felugró sorfal alatt a bal alsó sarokba suhant, Cech mozdulni sem tudott rá (2-2).

A 60. percben Lampard bal oldali szögletét követően Terry fejelt a hálóba (2-3), a kegyelemdöfést pedig a hosszabbítás perceiben Anelka adta meg a hazaiaknak (2-4).

A Manchester United számára álomszerűen kezdődött az Aston Villa elleni összecsapás: egy perc sem telt el, amikor Van der Sar kapus a saját 16-osától végezhetett el szabadrúgást, a hosszan megrúgott labda átszállt az egész pályán, éppen Rooneyhoz, aki tolt rajta egyet, majd 15 méterről hatalmas gólt szerzett (1-0).

A válogatott csatár keretbe foglalta az első 45 percet, a játékrész utolsó másodperceiben egy Nani-beadást belsőzött a kapuba (2-0).

Az 58. percben szinte ugyanilyen góllal szépített a Villa, Downing jól centerezett, Darren Bent kiválóan érkezett (2-1).

A 3-1-es végeredményt Vidic állította be a 63. percben, miután Rooney passzából 15 méterről kilőtte a bal sarkot.

Eredmények, Premier League, 25. forduló:
Arsenal - Everton 2-1 (0-1)
Arsavin (70.), Koscielny (75.), illetve Saha (24.)

Sunderland - Chelsea 2-4 (2-2)
Bardsley (4.), Richardson (26.), illetve Lampard (15., büntetőből), Kalou (23.), Terry (60.), Anelka (91.)

Manchester United - Aston Villa 3-1 (2-0)
Rooney (1., 45.), Vidic (63.), illetve Bent (58.)

West Bromwich Albion - Wigan Athletic 2-2 (1-2)
Odemwingie (5.), Fortune (79.), illetve N'Zogbia (20.), Watson (43.)