Kapusbravúrokkal maradt veretlen a Real

Keylor Navas, Real Madrid, foci
SPAIN, Vigo : Real Madrid's Costa Rican goalkeeper Keylor Navas (C) stops a ball kicked by Celta Vigo's forward Iago Aspas (2R) during the Spanish league football match Celta Vigo vs Real Madrid CF at the Balaidos stadium in Vigo on October 24, 2015. AFP PHOTO / MIGUEL RIOPA
A Real Madrid 3-1-es győzelmet aratott a házigazda és hozzá hasonlóan eddig veretlen Celta Vigo felett a spanyol labdarúgó-bajnokság kilencedik fordulójának szombati játéknapján.

Remekül kezdte a mérkőzést a vendégcsapat, a 8. percben Cristiano Ronaldo szerzett vezetést, ezt negyedórával később Danilo megtoldotta meg eggyel (0-2).

A Celta magára talált, de hiába dolgozott ki nagyobbnál nagyobb helyzeteket, a Real Costa Rica-i kapusa, Keylor Navas bámulatos bravúrokat mutatott be.

Keylor Navas szenzációsan védett Forrás: AFP/Miguel Riopa

A második félidőben aztán megfogyatkoztak a hazaiak, Gustavo Cabral az 57. percben megkapta második sárga lapját, a 85. percben aztán Nolito csak megtörte Navas ellenállását (1-2).

A Celta ugyan mindent elkövetett az egyenlítésért, de egy kontra végén Marcelo beállította az 1-3-as végeredményt.

A Sevilla 5-0-ra kiütötte a Getafét, a bíró három büntetőt is megítélt, mindegyiket más játékos lőtte be. Kevin Gameiro mesterhármast ért el.

Eredmény, Primera División, 9. forduló:
Celta Vigo - Real Madrid 1-3 (0-2)
gól: Nolito (85.), illetve C. Ronaldo (8.), Danilo (23.), Marcelo (95.)
piros lap: G. Cabral (57., Celta Vigo)

Granada - Real Betis 1-1 (1-1)
gól: Foulquier (3.), illetve Rubén Castro (40., büntetőből)

Sevilla - Getafe 5-0 (2-0)
gól: Gameiro (35., 45., 60. – a harmadikat büntetőből), Banega (50., büntetőből), Konopljanka (81., büntetőből)
piros lap: Carlos Vigaray (59., Getafe)