Vágólapra másolva!
Ferencváros honlapjára kitett közleményéből kiderül, hogy eredménytelenül zárultak a tárgyalások a klub és a stadinon kívül maradt szurkolók között. Az FTC szerint a szurkolókat illető jelentős engedmények ellenére az ultrák nemet mondtak, pedig Kubatov Gábor elnökék két év múlva lemondtak volna a vénaszkennerről is. 

"Az FTC tájékoztatja minden szimpatizánsát, hogy sikertelenül zárultak az egyeztetések a klub és az elmúlt másfél évben a kint maradást választott szurkolók megbízottjai között.

A csoportok vezetői nemet mondtak a korábban alapfeltételül szabott beléptető rendszer-megszüntetésre is

, továbbá az 50 százalékos árcsökkentésre!" - olvasható a Fradi.hu-n.

A klub feltételekhez kötve, de felajánlotta, hogy két év múlva beszünteti a vénaszkennert, ami a legtöbb szurkolót távolt tartja a meccsektől, illetve csökkenti a jegyárakat is. "Amennyiben a következő két labdarúgó bajnoki szezonban nem történik botrány, nem tapasztalható elfogadhatatlan viselkedés sorozat a lelátón, a stadionban és annak környékén, akkor a 2018/2019-es bajnokságtól: A klub megszünteti a kötelező szkennelést, opcionálissá teszi a vénalenyomat megadásához kötött beléptetést.

Kubatov Gábor, a Ferencvárosi Torna Club elnöke Forrás: MTI/Földi Imre

A klub a tárgyalások során ezt az ajánlatot kibővítette azzal, hogy több 10 millió forintos plusz költséget (amelyet az üzemeltető felé megtérít a szurkolók helyett) vállalva: a B1, B2, B3 szektorokban 50 százalékkal csökkenti az árakat.

Felfüggesztették a kitiltásokat is

A klub a tárgyalások során jelezte, hogy a szurkolói csoportok által kért pontokból teljesíti az alábbiakat:

  • Rendszeresen tart szurkolói ankétot. A klub március végén meg is tartotta az idei első ankétot, kezdetként a leghűségesebb bérleteseknek. Az ankéton is elhangzott, hogy a jövőben további személyes találkozásokra nyílik majd lehetőség a szakmai stábbal, a klub vezetésével, nem csak a bérleteseknek. Az FTC bejelentette Fradi Klubok létrehozásának szándékát is.
  • Felfüggeszti a kitiltásokat. A március végi szurkolói ankéton Kubatov Gábor, a klub elnöke ezt be is jelentette, az értesítéseket a klub azonnal postára adta.
  • Visszavonja a kabala sast. A klub ebben is lépett, ahogy az korábban olvasható volt, pályázat útján választja ki a gyermekeknek szánt kabala sast, miközben az élő jelképe, a sas minden hazai mérkőzésen repül a pályán.
  • Összefésüli a meglévő Szurkolói Kódexet a szurkolói csoportok javaslataival. Ennek célja, hogy bár létezik ez a kódex, de konszenzus alapján egyértelmű legyen és foglalják írásba, pontosan milyen cselekedetekért milyen időtartamra szóló kitiltások járnak.
  • A szurkolói csoportok 1-1 főt delegálhatnak a Baráti Kör elnökségi és az FTC közgyűlés üléseire. A szurkolói csoportok képviselője részt vehet az említett szervezetek legfontosabb testületeinek ülésein, ahol véleményezési jogait gyakorolhatja, képviselheti a szurkolói csoportokat, felszólalhat.
  • Rendszeres egyeztetések a szurkolói csoportok vezetőivel. A klub a megállapodás részeként minden fontos egyeztetésbe bevonja a szurkolói csoportok által megbízott személyeket, kikéri a véleményüket.

Az FTC a tárgyalásokon ígéretet tett arra is, hogy megvizsgálja a biztonsági szolgálat működését, mindent megtesz a panaszok megszüntetéséért.

A szurkolói csoportok azonban a fent felsoroltak ellenére nemet mondtak

a klub ajánlatára, nemet mondtak a vénaszkenneres beléptetés megszüntetésére is.

Munkában a vénaszkenner Forrás: MTI/Beliczay László

A közlemény végén az FTC sajnálatát fejezi ki, hogy az utóbbi időszak botrányai sem győzték meg az ultrákat arról, hogy a vénaszkennernek van létjogosultsága. "Véget ért az a korszak, ami 2013-ban csúcsosodott ki, amikor horogkeresztes zászlót lobogtattak a nézőtéren, amikor következmények nélkül lehetett háborús bűnöst éltetni a lelátón, amikor büntetlenül be lehetett rontani a pályára egy derbin, vagy rendőrökre lehetett támadni a stadion környékén."