A Valencia kilenc perc alatt kétgólos előnyt szerzett a Real Madrid ellen a spanyol labdarúgó-bajnokság egyetlen szerdai mérkőzésén, a végeredmény 2-1 lett.

A találkozót eredetileg decemberben rendezték volna, de a Real Madrid klubvilágbajnoki szereplése miatt elhalasztották.

Simone Zaza már a negyedik percben betalált, lefordult a védőjéről, majd ballal, 14 méterről parádés gólt lőtt a kapu jobb oldalába (1-0).

Öt perccel később, egy villámgyors kontra végén Fabián Orellana a jobbösszekötő helyéről mattolta Keilor Navast. Érdemes megnézni a volt MU-szélső Nani tökéletes gólpasszát is.

Még a szünet előtt sikerült a Realnak szépítenie: a 44. percben Marcelo bal oldali beadását kilenc méterről a hihetetlen magasra felugró Cristiano Ronaldo a kapu jobb oldalába fejelte (2-1).

Ezzel nagy esély kínálkozhat a Barcelona előtt a felzárkózásra,

a Real előnye ugyanis jelenleg egy pont, és a mostani bajnoki után már csak a Celta elleni mérkőzést kell bepótolnia. Ez azt jelenti, hogy hét helyett most már csak négy ponttal léphet meg Messiék elől.

A másik elhalasztott meccset biztonsági okok miatt törölték február 4-én, miután a szél megrongálta a vigói stadion tetőszerkezetét.

Sovány vigasz

A Real Madrid sorozatban 43. tétmérkőzésén lőtt gólt - a spanyol rekord a Barcelonáé 44-gyel -, míg Ronaldónak ez volt a 700. találkozója klubszínekben.