Szakértő: A briteknek szükségük van az uniós munkavállalókra

Theresa May leaves 10 Downing Street on her way to the Houses of Parliament 10 Downing Street Asking Houses Of Parliament London International Landmark Leaving London - England POLITICS Politics and Government PRIME MINISTER Talking Theresa May UK
Theresa May kitörne a patthelyzetből
Vágólapra másolva!
Egyre inkább úgy tűnik, hogy a Brexitet követő kiválás után is maradhatnak a már az Egyesült Királyságban tartózkodó uniós munkavállalók – mondta Kiss István, a Századvég Alapítvány kutatója az M1 aktuális csatorna pénteki műsorában.
Vágólapra másolva!

Kiss István felidézte, hogy Theresa May brit miniszterelnök a Konzervatív Párt manchesteri kongresszusán arra kérte a küldötteket, támogassák az uniós polgárok továbbfoglalkoztatását, illetve korábban a belügyminiszter is úgy nyilatkozott, hogy a brit munkaerőpiacnak szüksége van rájuk.
Sőt, egyre inkább úgy látszik, hogy a

Brexit-referendum és a valódi kiválás közötti átmeneti időszakban érkező uniós polgárok jogait is kész garantálni Nagy-Britannia.

Theresa May brit miniszterelnök Forrás: AFP/NurPhoto/Alberto Pezzali

Theresa May kongresszusi beszéde, amelyben elnézést kért a küldöttektől a párt gyenge választási szereplése miatt, politikai szempontból katasztrofálisra sikerült. Emiatt is sokakban felmerült, hogy a párt nem vele "fordulna rá" a következő választásokra, ugyanakkor a "botrányos beszéd" ellenére a kabinet szorosan összezárt a miniszterelnök mögött.

Ez a különleges brit kormányszerkezetnek is betudható, ugyanis a kormányban több mint száz miniszter dolgozik, akik egyben képviselők is. Vagyis Theresa May megbuktatásával ők is buknának.