Az Ajaxnak és a Manchester Unitednak újabb idegenbeli csodára lenne szüksége.
21:53
2019. április 16.

Innen folytatódnak a negyeddöntők

Még a Liverpool érezheti magát a legkellemesebb helyzetben, de azért Kloppék sem mehetnek biztosra:

Sir Alex is a MU-val tartott Barcelonába

1999-ben éppen a Camp Nouban ért fel a BL csúcsára a skót mester az angol csapattal.

22:40

Lesz-e újabb BL-csoda?

Köszöntjük Kedves Olvasóinkat!

Az Ajaxnak a Juventus, a Manchester Unitednak a Barcelona otthonában kellene a bravúr a Bajnokok Ligája negyeddöntőjének visszavágó mérkőzésén. A papírforma hazai sikereket ígér, azonban a nyolcaddöntőben az Ajax már tett csodát a Real Madrid vendégeként, míg a Manchester United Párizsban ejtette ki a végső győzelemre esélyes PSG-t.

22:41

Pirlo is szurkol

Andrea Pirlo, az AC Milan és a Juventus legendás játékosa is a helyszínen szurkol korábbi csapatának.

22:43

Nyomasztó Juve-fölény

A múlt heti első mérkőzésen Amszterdamban a torinóiak Cristiano Ronaldo csukafejesével kerültek előnybe, amit David Neres egyenlített ki. Az Ajax az előző körben hazai vereség után aratott bravúros győzelmet a címvédő Real Madrid otthonában, és most is hasonló teljesítményre lenne szüksége, bár korábban még soha nem nyert a Juventus vendégeként. A két csapat eddig 13 alkalommal találkozott egymással a nemzetközi kupaporondon, s ezeken az összecsapásokon mindössze két Ajax-siker született.

22:45

Pihent olaszok

A hollandoknál problémát jelenthet, hogy az argentin Nicolás Tagliafico eltiltás miatt nem léphet pályára. A Juventus ezzel szemben gyakorlatilag minden kulcsjátékosát pihentette a múlt hétvégi fordulóban, ennek meg is lett az "eredménye", a sorozatban nyolcadik bajnoki címükre hajtó Zebrák ugyanis 2-1-re kikaptak a SPAL vendégeként.

22:47

A katalánok is rápihentek

A másik keddi negyeddöntőben az FC Barcelona az Old Traffordon aratott 1-0-s sikerét követően fogadja a Manchester Unitedet. A katalánok a Juventushoz hasonlóan megtehették - mivel a La Ligát magabiztos előnnyel vezetik -, hogy a legjobbjaik pihenőt kapjanak a sereghajtó Huesca elleni bajnokin, amely végül gól nélküli döntetlennel ért véget.

A Barca a hétvégén B-csapattal játszott a Huesca ellen Forrás: AFP/Ander Gillenea
22:49

Folytatódik a Solskjaer-mágia?

Az MU a nyolcaddöntőben történelmi bravúrt hajtott végre azzal, hogy a 0-2-es hazai első mérkőzés után a Paris Saint-Germain otthonában tovább tudott jutni, most viszont talán még ennél is "nagyobbat szólna" a sikere. Főként azért, mert a Barcelona 2013 szeptembere óta - ami rekordhosszúságú sorozat a BL történetében - nem kapott ki hazai pályán a Bajnokok Ligájában, ezeken a mérkőzéseken pedig 27 győzelem és 3 döntetlen a mérlege.

Ole Gunnar Solskjaer csodát tett a Manchester Uniteddal Forrás: AFP/Geoffroy Van Der Hasselt
22:50

A statisztika a Barca mellett szól

A gránátvörös-kékek mellett szól, hogy az európai kupákban 38 olyan párharcot vívtak, amelynek az első mérkőzését idegenben megnyerték, s mindössze két olyan eset volt - az UEFA Kupa 1980/81-es kiírásának második fordulójában a Köln, valamint a Kupagyőztesek Európa Kupájának 1984/85-ös idényében a Metz ellen -, amikor nem jutottak tovább.

22:52

Juventus-Ajax: kezdőcsapatok

22:54

Barca-Man Utd: kezdőcsapatok

22:59

A csapatok már a pályán

Bizonyára nem kell mondanunk, hogy telt ház köszönti a 22 játékost a Camp Nouban.

23:01

Elkezdődött a Barca-MU mérkőzés

Marcus Rashford révén a vendégek indították útjára a labdát.

23:01

Torinóban elkezdődött

A Juventus kezdte a meccset. Ronaldo gyorsan be is kapott egy könyököst fejelés közben.

23:02

Felső léccel nyit a ManUnited

Villámgyors kényszerítőzés után Rashford ugrott ki és lőtte telibe a felső lécet. 35 másodperc telt el.

23:03

Jó kis meccs lesz ez!

Az egyik oldalon Smalling szerel az utolsó pillanatban, majd McTominay vesz át rosszul egy nagyon jó iugratást a 16-oson belül.

23:03

Támad a Juventus

Az olasz csapat láthatóan nem akarja elkövetni azt a hibát, mint az odavágón, amikor hagyta kibontakozni az Ajaxot. A Juve most erősen kezdte a meccset, folyamatosan a holland térfélen folyik a játék.

23:05

Young szöglete olyan volt, mint Young szögletei

Az angol válogatott védő végezhette el a meccs első szögletét, de ugyanolyan rossz próbálkozás volt, mint, amilyeneket egy hete láttunk tőle az Old Traffordon.

23:06

Kapusbaki

Az 5. percben a német válogatott Emre Can támadat meg az Ajax kapusát, Onanát, aki belebombázta a labdát a Juventus középpályásába, de szerencséje a visszapattanó labda elkerülte a kapuját.

23:06

Azért a Barca is pályán van

Suárez indította saját magát a kaputól 20 méterre, de Phil Jones még időben szerelni tudta az uruguayit.

23:09

Rashford a célkeresztben

Nem a miénkben, hanem a Barcelonáéban, ha hihetünk a nemzetközi sajtónak.

Marcus Rashford Forrás: AFP/Paul Ellis
23:10

Legenda a lelátón

Az Ajax legendája, a Juventusban is megforduló Edwin van der Sar a lelátón Forrás: AFP/Isabella Bonotto
23:10

Ó, Paul! Miért kellenek ilyenek?

A francia világbajnok úgy érezte, hogy a félpálya közeléből átemelheti a labdát a kint álló Ter Stegenen. Kísérletét kinevették a hálátlan nézők.

23:11

Cserélt az Ajax

A 10. percben cserélt az amszterdami csapat. A balhátvéd, Noussair Mazraoui nem tudja folytani a játékot. Daley Sinkgraven érkezett a helyére.

23:12

Büntetőt ítél a játékvezető a Barca javára

Messi emelte be a labdát a védők mögé, Fred pedig az érkező Rakitic lábát találta el. Felix Brich játékvezető megnézi az esetet a kis képernyőn.

23:13

Visszavonta Brych a 11-est!

A bíró úgy látta a videó alapján, hogy Fred előbb a labdát találta el, csak aztán a horvát középpályás lábát.

23:15

Marcus Rashford nagyon él

Most egyedül tört kapura, de a 16-os vonalán utolérték, és már nem maradt ereje lőni, Ter Stegen könnyen fogta a labdát.

23:17

15. perc: vezet a Barcelona!

Messi labdát szerez, Messi mindenkit kicselez jobbról indulva, és, amikor középre ér, akkor tökéletesen lövi ki a jobb alsót. Lionel Messit látták!

23:18

Torinóban minden csendes

Torinóban továbbra is a Juventus irányítja a játékot, de korántsincs akkor iram, mint az első meccsen. Az Ajax egyelőre nem vállal túl sok kockázatot, a Juventusnak pedig tökéletes az eredmény. Nincs ok a sietségre.

23:18

Hosszabbítás már biztosan nem lesz

Bármi is legyen a vége, ez a meccs már nem tart tovább 90 (plusz néhány) percnél.

23:19

Íme Messi szenzációs gólja!

23:19

A videobíró így vette el a Barca 11-esét

23:21

20. perc: Messi duplázott!

De ebben David De Geának is komoly szerepe volt, ugyanis a lapos, kapu felé guruló labda egyszerűen becsúszott a spanyol kapus hóna alatt.

23:21

Ajax helyzet

A 20. percben kis híján megszerezte a vezetést az Ajax. Egy kapu előtti kavarodás után Neres elé került a labda, aki nyolc méterről kapu fölé lőtt.

23:26

Ez már igencsak eldőlt

A Manchester Unitednek három gólt kellene rúgnia a továbbjutáshoz, aminél már csak az tűnik nehezebb feladatnak, hogy ne kapjanak még egyet (vagy többet). A két csapat most egy kicsit megnyugodott, a MU átérezte, hogy milyen az, amikor sebességben akarják megverni a formában lévő Messit, a Barca meg csak várja, hogy megindíthassa a formában lévő Messit.

23:30

Ronaldo is megvillant

A 28. percben megszerezte a vezetést a Juventus. Egy jobb oldali szögletre Cristiano Ronaldo robbant be középen,és nagy erővel a kapu bal oldalába fejelt. Az eset után a játékvezető a VAR-segítségével vizsgálta a találatot, mert az ötösön belül elterült egy Ajax védő, de végül megadta.

23:33

110/133 - impozáns mutató

Lionel pajtásunk a 133. BL-fellépésén a 109. és a 110. gólját szerezte:

23:35

Egyenlített az Ajax

Egyenlített az Ajax! Donny van de Beek vett le egy távoli lövést, majd senkitől sem zavartatva a jobb alsó sarokba gurított. A Juventus játékosai lest reklamáltak, de már az els visszajátszáson látható volt, hogy Federico Bernardeschi legalább két méterrel beragadt a jobb oldalon.

23:36

Fred rúgta meg Rakiticet

A labdát nagyjából 35 méterre a manchesteri kaputól tették le, Messi lőtte, de ezúttal nem volt veszélyes a kapura.

23:38

Az Ajax egyenlítő gólja

Árulja már el valaki, hogy ezen mit kellett videózni?!

23:39

Kaput talált a Manchester United!

Ami azért nagy szó, mert az Old Traffordon ilyenre nem volt példa. Most Pogba nem éppen veszélyes lövését fogta biztosan Ter Stegen.

23:41

Pogba nem bír a lábával

Az imént még Arthurt rugdosta, most Busquets bánta meg, hogy elé került.

23:41

Tizenegyest reklamálnak

Emre Can tört be a tizenhatoson belülre, hosszan tolt meg a labdát Blind mellett, majd esett egy nagyot, de a játékvezető nem ítélt tizenegyest.

23:42

Rakitic kis híján gólt szerez

Messi adott be Pogba iménti szabálytalansága után, a horvát csapattárs pedig remekül érkezett a labdára, de csúsztatott fejesét biztosan védte De Gea.

23:44

Most Pogbát bántották

A francia jó helyről, kb. 22-23 méterre a kaputól végezhet el szabadrúgást. Rashford a labda mögött, de a sorfalba vágja a labdát.

23:46

Kettő perc a ráadás Barcelonában

Ezt jó eséllyel már lefocizza a Barca a manchesteri térfélen.

23:48

Hihetetlen, mit védett De Gea!

Egy villámgyors labdajáratás után balról jött középre a labda, De Gea ment vele és Suárez közvetlen közelről leadott lövését testtel hárította.

23:48

5 perc hosszabbítás Torinóban

A videobíró folyamatosan használata miatt 5 perc lesz a hosszabbítás a Juventus-Ajax meccs első félidejében.

23:49

Barca-Man.United: a félidőben 2-0

Torinóban pedig 1-1-re állnak a felek. Innen folytatjuk hamarosan!

00:02
2019. április 17.

Ronaldo a specialista

Cristaino Ronaldo pályafutása 9. gólját szerezte az Ajax ellen. Csak egy csapat van a Bajnokok Ligájában, amelynek többet lőtt (10): ez a jelenlegi klubja, a Juventus.

00:02

Ha így ünnepelt egy hete, hogy fog ma este?

Valószínű még ma este ezt is meg fogjuk tudni:

00:04

Elkezdődött a 2. félidő

Ezúttal a Barca jutott el fél perc alatt a MU kapujáig, de nem alakult ki veszély.

00:06

Lingaard az egyik, Messi a másik oldalon

Az angol elől tisztáztak a védők, az argentin gólba tartó lövését pedig Ashley Young blokkolta.

00:06

Nem is mutattuk még De Gea bravúrját

Az első félidő hosszabbításában mutatta be, megéri megnézni:

00:08

Cserélt a Juventus

A Juventus cserélt a félidőben: az olasz válogatott Moise Kean érkezett Paulo Dybala helyére.

00:09

Gyakorolja a szögleteket a Barca

Beszorították az angolokat, és egymás után rúgják a hol kis, hol meg nagyobb szögleteket. A United - ahogy egy hete is - egyre kevesebbet találkozik a labdával.

00:12

Most Martial harcolt ki szögletet

De Smalling nem tudta a kapu felé küldeni a fejest.

00:12

Ajax-helyzet

Schöne visszasarkazott labdáját a gólszerző Van de Beek lőtte kapura, de Bonucci belevetődött a labdába, amely kiment kiment szögletre.

00:14

Háromszoros öröm

00:15

Az év védése

Egy kombinatív támadás után Hakim Ziyech került ziccerbe, kilenc méterről megcélozta a rövid felső sarkot, Szczesny ugyan eldőlt jobbra, de a balkezével visszanyúlt és élete védését mutatta be.

00:15

Ha ezt a labdát Rashford le tudja venni...

de nem tudta.

00:18

Szenved a Juve

A második félidőre egy teljesen másik Ajax jött ki a pályára. A hollandok megint úgy játszanak, mintha nem lenne vesztenivalójuk, és sorra alakítják ki a helyzeteket a Juventus kapuja előtt. Meglepő lenne, ha ez maradna a végeredmény.

00:19

Pogba bombázott a kapu fölé

Hosszú percek után tűnt fel újra a MU Ter Stegen kapuja előtt, és Pogba lőtt az öt és feles sarkáról a kapu fölé.

00:19

A kapus a Juve legjobbja

A gólszerző Van de Beek 18 méterről tekert a bal felső sarokba, Szczesny azonban elképesztő mozdulattal megnyúlt a levegőben, és szögletre tolta a labdát.

00:21

61. perc: már 3-0 a Barcelona javára!

Messi szöktette Jordi Albát, aki remekül tette vissza a labdát Coutinhónak, a brazil pedig kettőt tolt rajta, majd sebészi pontossággal tekert a kapu bal oldalába. De Gea nyújtózkodott, de esélye sem volt elérni a labdát.

00:23

Az első Juve-helyzet

A 61. percben Ronaldo indítása után Kean került helyzetbe, 14 méterről azonban jócskán kapu mellé lőtt.

00:23

Messi ollózott

Jones fejelt el egy labdát 7-8 méterre lehetett a kaputól, a leeső lasztit pedig Messi ollózta kapura. Azért az erős lett volna, ha ez is beesik, de nem sok híja volt...

00:23

Íme az év védése

00:24

65. perc: az első csere

Solskjaer hajtotta végre: Martial helyére Dalot érkezett.

00:24

Ajax-ziccer

Egy kontratámadás végén Tadic került ziccerbe, lövés helyett azonban a balján érkező Ziyech felé passzolt, azonban a visszasprintelő Pjanic becsúszva mentett az Ajax támadója elől. Mintha pályán sem lenne a Juventus.

00:25

Coutinho szenzációs gólja

00:28

Csillog már a labda

Polírozza a Barca, a United játékosai, meg nézik.

00:29

Vezet az Ajax

Nagyon érett már. Egy jobb oldali szögletre Matthijs de Ligt érkezett, és Alex Sandrót túlugorva a kapu jobb oldalába fejelt. Nem lesz hosszabbítás. A Juventusnak két gól kell a továbbjutáshoz.

00:30

70. perc: cserélt a Barcelona

Sergi Roberto helyére Semedo érkezett.

00:34

Kockáztatnia kell az olaszoknak

A Juventusnak muszály támadnia az utolsó 20 percben, de ez óriási területeteket adhat az Ajaxnak a gyors kontrákhoz.

00:35

75. perc: újabb hazai csere

Arthur helyére Arturo Vidal érkezik.

00:37

És a MU is cserélt

A 73. percben Rashford helyére Romelu Lukaku érkezett.

00:37

A kiesés szélén a Juve

Az Ajax majdnem eldöntötte a továbbjutást. Ziyech ugratta ki az első meccsen gólt szerző Nerest, a brazil támadó azonban nyolc méterről nem tudott gólt szerezni. Darabokban a Juventus.

00:40

Ronaldo reklamál

Egy jobb oldali beadásra Ronaldo robbant be a kapu elé, de erőtlenül fejelte meg a labdát, így csemege lett Onanának. A portugál sztár reklamál, mondván hátulról De Ligt megtaszajtotta, de a játékvezető nem ítélt tizenegyest.

00:40

Csere mindkét oldalon

A 80. percet írjuk, amikor vendég oldalon Alexis Sánchez érkezik tapsvihartól kísérve Lingaard helyére, a hazai mester pedig Ousmane Dembélét küldi be Coutinho helyére.

00:42

Vékony jégen táncolnak az olaszok

Ziyech startolt rá egy lepattanó labdára, majd 12 méterről a bal felső sarokba tekert, de a játékvezető lesállás miatt nem adta meg a gólt.

00:44

Vidal lövése veszélyeztet

A chilei labdája Jones lábán pattan meg, és nem sokkal pattog a kapu mellé. A szöglet után újra Vidal lábán a labda, ezúttal passzol, de Suárez beadását összeszedi De Gea.

00:45

Így tiki-takáznak a hollandok

00:46

Hat perce maradt a Juventusnak

A 84. percben járunk, a Juventus játékban semmi átütőerő nincsen. Az olasz sztárcsapatnak hat perce maradt a fordításnak.

00:48

Suárez közel járt a negyedik gólhoz

Az uruguayi elküldte Fredet paelláért, majd kicsit alányúlt a labdának, de az átszállt De Gea és a kapu fölött is.

00:49

Tadic a földön

Rugani pakolt oda egy hatalmas a Tusan Tadicnak a félpályánál. Az olaszok kezdenek beletörődni a kiesésbe.

00:49

Ter Stegen nem hagyta a szépítő gólt

Pedig micsoda gól lett volna: Alexis remek labdájával ment az alapvonal felé Dalot, középre kanyarított, a rövid oldalon érkezett a chilei, lefejelte a labdát a földre, Ter Stegen pedig óriási reflexszel - szó szerint - védte a gólt.

00:49

Jutalomjáték

Az Ajax edzője a 88. percben pályára küldte a legendás holland csatárt, a 35 éves Klaas-Jan Huntelaart.

00:50

Már csak egy perc van hátra

Suárez átlépős csele után Messi is csinál egy apró cselt, McTominay el is száll, de De Gea a helyén van és véd.

00:51

Kezezés Torinóban

A 90. percben Daley Blind kézzel belekapott egy labdába, a játékvezető nem ítélt tizenegyest, de a videobíró vizsgálja az esetet.

00:51

Itt a vége: elődöntőben az FC Barcelona!

A katalán csapat nagyon magabiztosan győzött 3-0-ra, és összesítésben 4-0-val bejutott az elődöntőbe, ahol a Liverpool–FC Porto (az első meccsen 2-0) párharc győztese lesz az ellenfelük.

00:52

Nincs büntető

A játékvezető vétlennek találta az estet, így nincs tizenegyes.

00:54

Ronaldo sárga a végére

A portugál a 93. percben még begyűjtött egy sárga lapot, egy elkésett becsúszás miatt.

00:55

Kiesett a Juventus

Itt a vége! Az Ajax a Real Madrid után a Juventus ellen is idegenben harcolta ki a továbbjutást, így folytatódik az amszterdami focicsoda a BL-ben.

00:55

Történelmi kudarc a MU részéről

A Manchester United története során még soha nem veszített el négy gólos különbséggel európai kupapárharcot... egészen ma estig.

00:57

Köszönjük szépen a figyelmüket!

Megtisztelő volt ma este is önöket szórakoztatni! Jó pihenést és jó felkészülést a szerdai Manchestr City–Tottenham Hotspur, illetve a FC Porto–Liverpool mérkőzésekre!