A második helyen álló MOL Vidi FC 1-1-s döntetlent játszott a Puskás Akadémiával a sóstói MOL Arénában, ezzel pedig matematikailag is eldőlt, hogy a Ferencváros nyerte az OTP Bank Liga 2018/19-es szezonját, és megszerezte története 30. bajnoki címét. Az utolsó helyen álló Haladás 2-1-re győzött Kisvárdán, ezzel életben tartotta reményeit a bennmaradásra. Az Újpest FC 1-1-s döntetlent játszott a DVSC-vel a Szusza Ferenc Stadionban, így Herczeg András csapata megtartotta harmadik helyét a tabellán. A 10. helyen álló Paks egygólos győzelmet aratott az MTK felett, míg a Mezőkövesd hazai pályán 3-0-ra legyőzte a Diósgyőrt, amely továbbra is az utolsó előtti, kieső helyen áll.

OTP Bank Liga, 30. forduló:
Újpest FC-Debreceni VSC 1-1 (1-0)
MOL Vidi FC-Puskás Akadémia FC 1-1 (0-0)
Mezőkövesd Zsóry FC-Diósgyőri VTK 3-0 (1-0)
Paksi FC-MTK Budapest 1-0 (1-0)
Kisvárda Master Good-Szombathelyi Haladás 1-2 (1-2)

A bajnoki címvédő Vidire papíron könnyű mérkőzés várt, ugyanis a kiesés elől menekülő Puskás Akadémiát fogadta. Persze, ezeket a meccseket a legkönnyebb elveszteni, ugyanis a vendégeknek égető szükségük volt minden pontra, míg a hazaiak voltaképp tét nélkül játszhattak, hiszen a bajnoki címükhöz kisebb csoda kellene, meg ahhoz is, hogy leszoruljanak a harmadik helyre.

Mindkét csapatnak voltak helyzetei az első félidőben Forrás: molvidi.hu

Mindkét csapat támadószellemben kezdte a meccset. Az első komoly helyzet a vendégek előtt adódott. Juhász fejelt rossz helyre egy szögletet, az érkező Szakály pedig 11 méterről kapásból lőtt, de Kovácsik vetődve hárított. A 21. percben Mioc kísérletezett egy 30 méteres bombával, de Kovácsik ezúttal is jól helyezkedett és magabiztosan védett.

A 23. percben kis híján vezetést szerezett a Vidi.

Milanov bal oldali szögletére Juhász érkezett a hosszún, nagy erővel a léc alá fejelt, de Hegedüs parádés reflexmozdulattal fölé tolta a labdát. A 40. percben a felcsútiak támadója, Sós lőtt 25 méterről, de Kovácsik sokadszorra védett.

Az ellentámadásból ziccerbe került a Vidi.

Kovács István csapata be Hegedűs Jánost egy remek csellel, majd a kivetődő Hegedüs Lajos fölött átnyeste a labdát, azonban csak az oldalhálót találta el.

A francia Loic Nego az 53. tétmérkőzését játszotta az idei szezonban Forrás: molvidi.hu

A második félidő Vidi-helyzettel kezdődött. Nego lépett ki a jobb oldalon, Hegedüs késve érkezett a kapujából, de a székesfehérvári csapat játékosa nem esett át rajta, hanem megpróbált gólt lőni, de túlságosan kisodródott.

Az 54. percben megszerezte a vezetést a Vidi.

Kovács István két védő között megcsinált egy szép bokacselt, megindult a büntetőterület felé, de Nagy Zsolt – 20 centire a tizenhatos vonalától – elkaszálta. Kassai Viktor viszont tizenegyest ítélt szabadrúgás helyett, Milanov pedig higgadtan értékesítette azt.

Kassai Viktor óriásit hibázott a MOL Vidi-Puskás Akadémia mérkőzésen Forrás: molvidi.hu

A folytatásban a vendégek hajtottak az egyenlítésért, de komoly helyzeteket nem tudtak kidolgozni, főleg távoli lövésekkel próbálkoztak, a Vidi kapuját viszont nem nagyon találták el.

A 85. percben a semmiből egyenlített a Puskás Akadémia. A csereként érkező Kiss Tamás ment el a jobb oldalon, középre adott Knezevicnek, aki kapura sarkozott, Kovácsik ugyan védeni tudott, de a labda visszapattant a menteni igyekvő Juhász Rolandra, akiről a kapuba vágódott a labda.

A hosszabbításban a vendégek megnyerhették volna a meccset. A 90. percben Kovácsiknak kellett bravúrt bemutatnia Kiss Tamás ziccere után, de az eredmény már nem változott.

Ezzel a döntetlennel a MOL Vidinek a matematikai esélye is elszállt, hogy befogja a Ferencvárost, amely megnyerte az OTP Bank Liga 2018/19-es szezonját, és megszerezte története 30. bajnoki címét.

Cserék

A Paks egygólos győzelmet aratott szombaton a vendég MTK Budapest felett.

Mindkét csapat elsősorban a biztonságra törekedett, ennek megfelelően az első negyedórában egyik kapusnak sem akadt dolga. Valamelyest az MTK-nál volt többet a labda, mégis a Paks szerzett vezetést váratlanul. A bekapott gól kissé megzavarta a fővárosi együttest, amely így kis híján kétgólos hátrányba került, de néhány perc után rendezte sorait, a szünet előtti percekben pedig már egyértelműen veszélyesebben futballozott ellenfelénél.

A folytatásban eleinte a vesztésre álló MTK támadott többet, de komoly gólhelyzetig nem jutott, majd kiegyenlítődött a játék és többnyire a pálya közepén zajlottak az események. Az utolsó negyedórában a fővárosiak nagyobb nyomást tudtak helyezni a paksi védelemre, de az stabil maradt, így Nagynak csak néhányszor kellett védenie a minimális előny megtartásához.

A hazaiak hét nyeretlen mérkőzés után gyűjtötték be ismét a három pontot, egyáltalán gólt is öt meccs után szereztek. A fővárosiak sorozatban negyedik vereségükkel a veszélyzónába kerültek, de az őket megelőző paksiak sem nyugodhatnak meg teljesen.

Cserék

A kiesés elkerüléséért küzdő Diósgyőr 3-0-ra kikapott a megyei rivális Mezőkövesd vendégeként.

Nem túl nagy iramban, kevés akcióval kezdődött a mérkőzés, amelyen a vendégeknek kellett volna felpörögniük, főleg a 17. perc után, amikor a kövesdiek megszerezték a vezetést. A félidő második felében többet birtokolta a labdát a Diósgyőr, de nem ment vele sokra, mezőnyfölénye meddőnek bizonyult.

Fordulás után aktívabban kezdett a DVTK, ám a mezőkövesdi kapus és védelem hiba nélkül végezte a dolgát. A hajrához közeledve a csereként beállt Cseri lőtt szép gólt nagyjából húszméteres távolságból, ezzel pedig megpecsételődött a vendégek sorsa.

A hazaiak a hajrában egy harmadik találattal fölényessé tették sikerüket, és a kiesés szélére sodorták borsodi riválisukat.

A DVTK így változatlanul a 11., kiesést jelentő helyet foglalja el a tabellán három körrel a bajnokság vége előtt.

A Mezőkövesd egymás után három elveszített bajnoki meccs után győzött ismét.

Cserék

Az Újpest 1-1-es döntetlent játszott a vendég Debrecennel.

Rendkívül passzív játékkal kezdett a Debrecen, amely ezzel magára húzta a házigazdát. Az Újpest azonban hiába kezdeményezett, veszélyes helyzeteket nem tudott kialakítani a szórványos kontráiban bízó vendégcsapattal szemben. Idővel felvette a meccs ritmusát a Debrecen, de a 41. percben megérdemelten szerzett vezetést a céltudatosabb Újpest: egy szabadrúgásnál Litauszki előzte meg Harist, és lőtt hét méterről a vendégek kapujába.

A félidőben köszöntötték az 1969-ben - az UEFA Kupa, valamint az Európa-liga elődjének tekinthető - Vásárvárosok Kupájában döntős Újpest legendás játékosait, akiket 50 évvel ezelőtt a fináléban az angol Newcastle United kettős győzelemmel és 6-2-es gólkülönbséggel múlt felül.

Teljesen más felfogásban kezdte a második félidőt a Debrecen, ennek eredményeként élvezetes és gyors játék alakult ki, a kapuk felváltva forogtak veszélyben. Mindkét oldalon bravúros védésekre volt szükség a kapusoktól, illetve nagy helyzetekben hibáztak a befejező emberek. A 78. percben egy ellentámadás végén Tőzsér már nem rontott: egyenlített a vendégcsapat. A hajrában a hazaiak iparkodtak jobban, de a fegyelmezett vendégek megőrizték a döntetlent.

Az újpestiek immár sorozatban 15 hazai mérkőzésükön nem kaptak ki: nyolc győzelem mellett hetedszer játszottak döntetlent. A szezonban a DVSC először talált az újpesti kapuba, és a hazai 0-0 után másodszor szerzett pontot ellene.