Kilencéves az El-csoda: négy Falcao-gól egy félidő alatt - videó

113173819 Horizontal, Radamel Falcao
FC Porto's Colombian forward Radamel Falcao (R) celebrates after the UEFA Europa League semi-final second leg football match between Villarreal and Porto at the Madrigal Stadium in Villarreal on May 5, 2011. Villarreal won the match 3-2, but Porto will play the final against SC Braga. AFP PHOTO/ JOSE JORDAN (Photo by JOSE JORDAN / AFP)
Kilenc éve, 2011. április 28-án az Európa-liga elődöntőjének első mérkőzésén az FC Porto 5-1-re verte a Villarrealt, méghozzá úgy, hogy a szünetben még hátrányban volt a portugál együttes. A második játékrészben viszont Radamel Falcao mesternégyest szerzett, így el is döntötte igazából a párharcot.

Az André Villas-Boas által vezetett Porto Cani találata miatt került hátrányba otthon a spanyol riválisa ellen.

Ám a második félidőben gálázott a kolumbiai támadó, aki a 49., 67., 75., 90. percben is eredményes tudott lenni

– mellette Guarín talált még be –, így megnyugtató előnnyel mehetett a visszavágóra a Porto.

Érdekesség, hogy a döntőbe jutott Porto – a visszavágón 3-2-re kapott csak ki a Villarrealtól – végül a finálét is megnyerte az ugyancsak portugál Braga ellen, és ki más, mint Falcao szerezte a meccs egyetlen találatát.