Elképesztő eredmény született kedd este az angol Championshipben. A három éve még a Premier League-ben szereplő Hull Cityt 8-0-ra verte a Wigan úgy, hogy félidőben 7-0 volt az eredmény.

Jól kezdett a Wigan, Kal Naismith már a 2. percben megszerezte a vezetést, majd úgy tűnt, nem fog ezen a meccsen semmi különös történni.

A 27. perctől aztán minden megváltozott. Kieffer Moore gólja után teljesen szétesett a Hull, 19 perc alatt kapott hat gólt. A Wigan ráadásul a liga második legkevesebb gólt szerzett csapata volt a meccset megelőzően.

Kieran Dowell mesterhármast szerzett, a Hull pedig története legnagyobb verését kapta, legutóbb 1911-ben kapott ki 8-0-ra a csapat.

Wigan-Hull City 8-0 (Naismith 2., Moore 27., 40., Dowell 32., 42., 65., Lowe 37., Williams 45+1.)