Az Újpest FC hazai pályán 1-0-ra legyőzte a Mezőkövesdet az OTP Bank Liga 7. fordulójában. A fővárosiak a góllövőlistát vezető Simon Krisztián nélkül is sokkal több helyzetet dolgoztak ki, mint a vendég borsodiak.

Két, az eddigi hat fordulóban nagyon hasonlóan teljesítő csapat találkozott egymással a Szusza Ferenc Stadionban. Két győzelem és egy döntetlen mellett mindkét csapatnak három veresége volt, azzal a különbséggel, hogy az Újpest elől és hátul is gólképesebbnek (10-15) tűnik, mint a szokás szerint stabil kövesdiek (6-7).

Hazai oldalon Predrag Rogan dolgát nehezítette, hogy nem számíthatott a csapat legjobb és legeredményesebb játékosára, a góllövőlistát 5 góllal vezető Simon Krisztiánra.

Kuttor Attila a Kisvárda elleni meccsen a 18. percben pályára lépő Szappanos Pétert nevezte a kapuba.

Cserék

A 15. percig kellett várni az első emlékezetes megmozdulásra, ekkor Szappanos védte gyönyörű vetődéssel Csongvai 25 méterről leadott lövését. Inkább a lila-fehérek játszottak mezőnyfölényben, de kövesdi kontrákban is volt veszély, különösen a válogatott keretbe is behívott Cseri Tamás volt aktív.

A 24. percben Tallo elől kellett a kapujából messzire kifutnia Szappanosnak, a kapusról elpattanó labdát némi igazítgatás után Onovo emelte vissza a vendégek kapujára, de a túl alacsony kísérletet kifejelte egy védő az ötösről. A félidő utolsó perceiben előbb Perosevicset szerelte két védő kockázatosan, de szabályosan a vendégek 16-osán belül, míg az újpesti kapu előtt Máténak kellett jó ütemben közbelépnie a ziccerbe kerülő Vajda próbálkozásánál.

Az első félidőben 5-1 volt a kaput eltaláló lövések száma a hazaiak javára,

de ezek közül csak Csongvai kísérlete volt igazán veszélyes. A második félidő elején, az 53. percben Tallo fejelhetett az öt és felesről, de hiába volt egyedül a labdája messze elkerülte a kaput. A következő lehetőséget azonban már nem hibázta el az egykor - többek között - az AS Romát és a Lille-t is megjáró elefántcsontparti támadó: a 60. percben remekül csúsztatta Antonov szögletét a kövesdi kapu bal felső sarkába.

Lendületben maradt az Újpest, szinte csak a kövesdi térfélen folyt a játék, és Antonov újabb szöglete után csak centiken múlt, hogy Onovo nem szerezte meg az újabb hazai gólt. A 79. percben egy jó beadás hozta meg hosszú idő után az újabb kövesdi lehetőséget, de Borjacsuk fejese elkerüli a kaput.

A 86. percben a csereként pályára lépő Stieber Zoltán beadásánál kellett Jagodicsnak nagyot mentenie az érkező Tallo elől. Az utolsó percekben Stieber kétszer is óriási helyzetben hozott rossz döntést, de