Öt gólt lőtt a Leeds United, megint győzött az Arsenal a PL-ben - videó

Horizontal
Leeds United's Brazilian midfielder Raphinha (L) celebrates with teammates after scoring their fifth goal during the English Premier League football match between West Bromwich Albion and Leeds United at The Hawthorns stadium in West Bromwich, central England, on December 29, 2020. (Photo by Tim Keeton / POOL / AFP) / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No video emulation. Social media in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No use in betting publications, games or single club/league/player publications. /
A Chelsea legyőzése után ezúttal Brightonban tudott nyerni az Arsenal a Premier League 16. fordulójában, amelyben az újonc Leeds United már a félidőben 4-0-ra vezetett az egyre reménytelenebb helyzetbe kerülő West Bromwich Albion otthonában.

A Chelsea elleni 3-1-es siker után magabiztos Arsenalra lehetett számítani a Brighton & Hove Albion otthonában ehhez képest a londoniak csak a 66. percben szerezték meg a vezetést Alexandre Lacazette révén.

A francia csatár a Fulham és a Liverpool elleni meccsek után már harmadszor szerzett vezetést idegenben az Arsenalnak, amelyik végül ezzel a góllal meg is nyerte a mérkőzést. Igaz, így is csak a 13. helyen áll a tabellán Mikel Arteta csapata.

Kettővel előttük található a Leeds United, amelyik az utolsó előtti West Bromwich otthonában már a félidőben 4-0-ra vezetett, végül pedig 5-0-ra nyert.

A Leeds az ötödik olyan újonc a PL-ben, amelyik egy idegenbeli meccsen legalább öt gólt képes rúgni. A Bielsa-foci rajongóinak pedig van még egy statisztikánk: a Leeds 16 forduló után 30 rúgott és 30 kapott gólnál jár. Ilyenre legutóbb még a régi élvonalban, a Division 1-ban volt példa, akkor az 1986-87-es idényban a Southampton volt képes hasonlóra (30-35).

A Sheffield United 1-0-ra kapott ki a Burnley otthonában, és továbbra is nyeretlen a csapat, amelyiknek 2 döntetlen mellett immár 14 veresége van a bajnokságban.