Gulácsiék örülnek a Bayern München eredményének, Dárdai nem- videó

firo: 15.02.2021, Fuvuball: Soccer: 1st Bundesliga, season 2020/21 FC Bayern Mvşnchen, Muenchen. - Arminia Bielefeld Fuvuball: Soccer: firo: 15.02.2021 FC Bayern Mvşnchen 1st Bundesliga season 2020 Munich. - Arminia Bielefeld SPO 21
firo: 15.02.2021, Fuvuball: Soccer: 1st Bundesliga, season 2020/21 FC Bayern Mvşnchen, Muenchen. - Arminia Bielefeld jubilation after goal to 2: 0 Amos Pieper left Joakim Nilsson right Leroy Sane, disappointed Photo: Marcel Engelbrecht / firo Sportphoto / pool | usage worldwide
Nem hozott szerencsét az első félidőben a szakadó hó és a klub történetének második hétfői bajnokija a Bundesliga listavezetőjének, a Bayern Münchennek, amelyik hazai pályán csak 3-3-as döntetlent játszott a kiesés elől menekülő Arminia Bielefelddel.

A Bayern München csütörtök este még kora nyárias melegben Katarban ünnepelte fennállása negyedik klubvilágbajnoki címét, hétfőn este pedig már téli hidegben és szakadó hóesésben kellett pályára lépnie az Allianz Arénában. Hansi Flick több kulcsjátékosára sem számíthatott: Leon Goretzka és Sergen Gnabry sérülés, Thomas Müller koronavírus-fertőzés, míg Jerome Boateng egy magánéleti tragédia miatt nem léphetett pályára.

A Bayern a története során lejátszott eddigi 1894 Bundesliga-meccsén csupán egyszer játszott korábban hétfőn bajnokit, akkor 1993. április 26-án 4-1-re kikapott a Werder Brementől.

Így nézett ki a Bayern kezdő tizenegye:

Így pedig az Allianz Aréna a meccs kezdetén:

A Werder Bremen ellen elmaradt bajnoki miatt két hetet "pihenő" Bielefeld kihasználta fittségét, és jobban alkalmazkodott a zord körülményekhez, ennek köszönhetően pedig a 10. percben Michel Vlap révén megszerezte a vezetést.

A Bayern próbált nyomást gyakorolni a vendégekre a gól után, de nem tudott folyamatos játékot kialakítani – egy ízben a játékvezető meg is állította a mérkőzést, hogy a pályamunkások láthatóvá tudják tenni a játéktér vonalazását –, míg a Bielefeld egy szögletet követően a 37. percben újabb gólt szerzett.

Szünetben a müncheni pályamunkások kiváló munkát végeztek, a csapatok már-már hibátlan gyepszőnyegen folytathatták a mérkőzést, és Lewandowski három perc elteltével mesteri mozdulattal szerezte meg 25. bajnoki gólját az idényben.

De csak egy percig tartott a Bayern öröme, mert a középkezdés után az Arminia rögtön visszaállította a kétgólos különbséget, de az 57. percben Tolisso megint egy gólra hozta fel a Bayernt, a kispadról pedig érkezett Joshua Kimmich, akivel csak a legritkább esetben szokott kikapni a címvédő. A Bayern tovább fokozta a tempót, és a 69. percben Alphonso Davies bombájával kiegyenlítettek.

Három perccel később a Bielefeld a negyedik gólját is megszerezte, ezt azonban videózást követően les miatt nem adta meg a játékvezető. Az utolsó perceket elképesztő nyomás alatt töltötte a Bielefeld, a 88. percben a gólvonalról tisztáztak, a hátralévő öt percet pedig kihúzták újabb kapott gól nélkül.

A tabellán második helyen álló RB Leipzig hátránya a döntetlennek köszönhetően a fordulót megelőző hétről öt pontra csökkent.

Eredmény, Bundesliga, 21. forduló:
Bayern München–Arminia Bielefeld 3-3 (0-2)
gól: Lewandowski 48., Tolisso 57., Davies 69., ill. Vlap 10., Pieper 37., Gebauer 49.