A Real Madrid a visszatérő Sergio Ramosszal jutna tovább a Bajnokok Ligájában

fbl Horizontal
Real Madrid's Spanish defender Sergio Ramos looks on during the UEFA Champions League round of 16 second leg football match between Real Madrid CF and Atalanta at the Alfredo di Stefano stadium in Valdebebas, on the outskirts of Madrid on March 15, 2021. (Photo by PIERRE-PHILIPPE MARCOU / AFP)
Cikkünk folyamatosan frissül
A 13-szoros győztes Real Madrid egy 1-0-s idegenbeli sikert követően fogadja az Atalantát. Az olaszok az első meccsen közel 80 percen át emberhátrányban fociztak, de így is maradt esélyük a visszavágón. A Real az elmúlt két szezonban a nyolcaddöntőben búcsúzott a sorozatól, ezt szakíthatja most meg a spanyol csapat. Akárcsak az első mérkőzésen, úgy a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének keddi visszavágóján is a Puskás Arénában találkozik egymással az angol listavezető Manchester City és a német Borussia Mönchengladbach. Az első meccset az angolok nyerték 2-0-ra.
21:18
2021. március 16.

Újabb párharc a Puskásban

A Lipcse-Liverpool párharchoz hasonlóan a Manchester City-Borussia Mönchengladbach mindkét meccsét is Budapesten, a Puskás Arénában rendezik. Az első meccset az angolok nagyon simán nyerték 2-0-ra.

21:20

Így kezd a City

21:23

És így a Gladbach

21:30

Csodát tenne az Atalanta

Az elmúlt években sokak második kedvenc csapatává előlépő bergamóiak az első mérkőzésen ugyan 1-0-ra kikaptak otthon, de ez csak azt jelenti, hogy meg nagyobb elánnal esnek majd neki a Real Madridnak.

21:31

Ne keressék a képen a Bernabéut

A Real-Atalanta meccs helyszíne, ahogy azt a Santiago Bernabéu Stadion átépítése okán már megszokhattuk, az Alfredo Di Stéfano Stadion lesz.

21:33

Így kezd a Real Madrid

Mondhatjuk, hogy Zinedine Zidane nem spórol az erőforrásokkal, ennél jobb Realt mostanában aligha lehet felküldeni a pályára.

21:34

A Puskás Aréna mindig alkalmazkodik

Sokadik csapat használja otthonaként ebben a szezonban a budapesti stadiont.

21:38

Ez pedig az Atalanta kezdő 11-e

Gian Piero Gasperini január ót már nem számíthat a Sevillába igazoló Papu Gómezre, míg Ilicic és Zapata ezúttal a padon kezd.

21:42

Egymeccses statisztika

A két csapat eddig mindössze egyszer találkozott egymással, mégpedig három hete a nyolcaddöntő odavágóján, amit a 17. perctől emberelőnyben játszó Real Madrid nyert meg Ferland Mendy 86. percben szerzett góljával.

Sokat jelenthet a Real idegenben lőtt gólja Forrás: AFP/Tiziana Fabi
21:56

Egy kellemetlen szóvicc az angoloktól

21:59

Ki fog gólt rúgni a Real Madridban?

Ha tippelnünk kell, azt mondjuk, hogy Karim Benzema. A francia csatár 20 gólnál jár az idényben, míg a második helyzett Casemiro 6-nál, az utánuk következő Modric, Vinicius Jr, és egy bizonyos öngól következik 4-el.

Benzema lő - gól? Forrás: AFP/Gabriel Bouys
22:00

A Real innen nem szokott kikapni

Ha a spanyol csapat idegenben 1-0-ra nyeri az első felvonását egy kupapárharcnak, akkor garantált a továbbjutása. Majd meglátjuk.

22:01

Madridban elkezdődött a mérkőzés

Az Atalanta letámad, a Real tartja a labdát az első percben.

22:02

Elkezdődtek a meccsek

Lássuk, mit tartogatnak mára a csapatok.

22:03

Két percet kellett várni az első olasz helyetre

Muriel beadását Gosens kotorta kapura, de Courtois fogta a labdát.

22:04

Mintha abba se hagyták volna

A játék képe két perc után ugyanaz, a Manchester City passzolgat, a németek védekeznek.

22:06

Nem sokat volt eddig a labda a Realnál

Úgyhogy a hatodik percben egy kicsit passzolgatnak, ha már egyszer megszerezték.

22:08

Első helyzet a Puskásban

Gündogan löbbölte be a labdát, Foden piszkálta kapura, de Sommer védeni tudott.

22:09

Járt volna egy szabadrúgás?

Talán igen, mert nem biztos, hogy Vinicius Jr. magától esett el 20 méterre a vendégek kapujától. Danny Makkelie szerint azonban nem történt semmi.

22:11

A németek is helyzetbe kerültek

Edersonnak kellett kitolnia egy távoli lövést, amit Embolo eresztett meg.

22:11

Éledezik a Real Madrid

Aktívabbak lettek a spanyol letámadások, és egyszer-kétszer már meg is indultak Benzemáék az Atalanta kapuja felé.

22:13

Sergio Ramos jókor jó helyen

Előbb Pasalic elől mentett szögletre, majd a szögletet fejelte ki jó messzire a rutinos spanyol hátvéd.

22:14

Vezet a Manchester City

Rz el is dőlt minden bizonnyal, De Bruyne lőtt ballal 17 méterről a léc alá.

22:14

Küzdelemben nincs hiány

Rafael Toloi (balra) parancsol megálljt Vinicius Jr.-nak Forrás: AFP/Pierre-Philippe Marcou
22:15

De Bruyne gólja

22:16

Elszaladt az első negyedóra

Amit egy Atalanta-szöglet, illetve egy jócskán a madridi kapu fölé szálló Djimsiti-lövés zárt le.

22:19

Megvolt az első madridi próbálkozás

Toni Kroos 17-ről megküldött bombáját azonban blokkalta egy vendég játékos.

22:20

Már 2-0-ra vezet a Manchester City

A 18. percben a gólfelelős, Gündogan is betalált, összesítésben már 4-0.

22:21

Mutatjuk ezt a gólt is

22:25

Guardiola aktuális csapatai még soha nem végeztek 100 lőtt gól alatt egy szezonban

22:26

Kezdenek bemelegedni a csapatok

Egyre nagyobb az iram, most már a Real is legalább annyit támad, mint az Atalanta.

22:28

Az eddigi legnagyobb helyzet Madridban

Villámgyors kontrával jutott el a Real az olasz kapuig a 26. percben, ahol a tizenhatosnál Vinicius és Benzema kényszerítőzött, majd a fiatal brazil lőtt, de Djimsiti belevetődött a lövésbe. Komoly helyzet volt.

22:29

Gündogan csak ebben a naptári évben 11 gólnál jár

Elképesztő formában van a német középpályás.

22:31

Ramos, a talizmán

Sergio Ramosszal a soraiban a Real Madrid 2015 óta nem veszített párharcot a Bajnokok Ligájában.

22:33

Edersonnak kellett megint védenie

Thuram lőtt estében, így nem volt nehéz dolga a brazil kapusnak.

22:34

Idegenben vannak otthon igazán

Az Atalanta az utóbbi öt idegenbeli BL-fellépését egyaránt megnyerte. A Sahtart ellen 3-0-ra, a Valencia ellen 4-3-ra nyert az előző kiírásban, míg idén győzni tudott a Midtjylland (0-4), a Liverpool (0-2) és az Ajax (0-1) otthonában is.

22:35

Vezet a Real Madrid!

A 34. percben Sportiello rúgja rossz helyre a labdát, Modric lecsap rá, Benzemának pedig már csak az üres kapuba kell passzolnia a horvát csapattárs passza után a labdát.

22:36

Most Sommer védett

De Bruyne lőtt kapura egy szabadrúgást, amit a léc alól tolt ki a svájci kapus.

Benzema egy gólra van egy Real-legendától

A Real francia csatár már 70 gólnál jár a BL-ben, ennél többet csak Cristiano Ronaldo, Lionel Messi, Robert Lewandowski és Raúl rúgott. Utóbbi, a Real Madrid egykori legendás csatára 71 BL-góllal fejezte be pályafutását.

22:43

De Bruyne került megint helyzetbe

A belga a kapu mellé tekert, korábban a németek is nagy helyzetben rontottak.

22:45

Megint Ramos volt jó helyen

Remek közbelépéssel állított meg egy bergamói kontrát, és aztán jól is indított.

22:46

Vége az első félidőnek

A Real Madrid Karim Benzema góljával 1-0-ra vezet az Atalanta ellen, összesítésben már 2-0 a spanyolok előnye.

22:47

Félidőben nem kell izgulnia a Citynek

4-0-s előny, ebből két gól "idegenben".

23:02

Kezdődik a második félidő

A Real Madrid kezdett, amelyik összesítésben 2-0-ra vezet.

23:03

Cserélt az Atalanta

Mario Pasalic helyére Duvan Zapata érkezett, így most Luis Muriellel egy kolumbiai ékpár rohamozhatja Courtois kapuját.

23:06

Mahrezé az első helyzet

Jól indult meg, de a lapos lövése a kapufa mellett ment el.

23:08

Zapata próbálkozott sarokkal

Muriel passza után a frissen beállt Zapata próbálta sarokkal megjátszani Malinovszkijt, de Courtois résen volt és felkapta a labdát az ukrán támadó elől.

23:10

Ezt hogy tudta kihagyni Vinicius?

A Real fiatal brazil támadója a bergamói öt és felesig becselezte magát, hogy aztán a bal kapufa mellé gurítsa a labdát. Óriási lehetőség volt.

23:13

Az első sárga a meccsen

Cancelo csúszott oda Embelo lábára.

23:14

Újabb csere az Atalantánál

A megsérülő Gosens helyére Ilicic állt be.

23:16

11-es a Real Madrid javára

Az 59. percben Rafael Toloi érintette Vinicius lábát a 16-os vonalán, Ramos pedig már a labda mögött.

23:17

Ramos belövi, 2-0-ra vezet a Real Madrid!

Ritkán hibázik a madridi kapitány, ezúttal sem tette. Sportiello érezte az irányt, de nagyon jól helyzett lövés volt. Ez volt Ramos 15. gólja a Bajnokok Ligájában.

23:18

Lainer kapott sárgát

De Bruyne arcába csapott, ki kell hagynia egy BL-meccset, de már nem ebben a szezonban.

23:20

Mutatjuk is Real Madrid második gólját!

23:20

Ramos megtette, amit kellett, most már pihenhet

Zidane a 64. percben lecseréli a madridi csapatkapitányt, akinek a helyén Éder Milatao folytatja.

23:21

Már pihentethet Guardiola

Rodri és Cancelo megy le, Fernandinho és Zincsenko jön be.

23:23

Mahrez lövését kellet védeni

Előbb Sommer mutatott be bravúrt, majd Lainer mentett az algériai elől.

23:24

Itt volt az esély a szépítésre

Zapata kapott egy remek ütemű labdát, a tizenhatos vonaláról lőhetett, de Courtois magabiztosan védte a középre tartó labdát.

23:25

Benzema fejel kapufát

Nagyon szép madridi támadás végén Lucas Vazquez tekert középre, Benzema fejelt, Sportiello védett, a visszapattanót pedig a jobb kapufára bólintotta francia.

23:26

Cserél a Real Madrid

Vinicius Jr. helyére Rodrigo érkezik a 69. percben.

23:26

Megint Mahrez

Egy kis szöglet után Foden cselezte be magát, majd Mahrezhez passzolt, de a lövését megint kiütötte Sommer.

23:27

Még két csere

Gündogan és Dias le, Sterling és Laporte jön be.

23:32

Modric van munkában

A horvát középpályás Mahle elől mentett szögletre, miután Nacho nagyvonalúan elpasszolta a labdát.

23:32

Jöhet az ötödik csere

Agüero is lehetőséget kap, Bernardo Silva megy le.

23:33

Nagy helyzetet hagyott ki az Atalanta

Zapata kapott remek labdát, ellépett a védőjétől, de 15 méterről leadott lövését védte Courtois. Ebben pedig benne volt a gól.

23:36

Sommer kezdett cselezgetni

Agüero majdnem elcsente tőle a labdát, de végül kirúgta bedobásra.

23:38

Szabadrúgáshoz jut az Atalanta

Ami azért hír, mert hosszú idő után ez a kaputól 20 méterre letett labda jelentheti a legtöbb veszélyt a kapura.

23:40

Megvan a szépítés! Óriási gól!

Hiába feküdt egy madridi játékos a sorfal mögé, Luis Muriel gyönyörűen tekert a bal felső sarokba a 83. percben. 2-1, összesítésben 3-1 a Real javára.

23:42

Eddig éltek az Atalanta reményei

A középkezdés után fél perccel Marco Asensio megszerezte a Real harmadik gólját, amivel el is döntötte a továbbjutás kérdését.

23:42

Nagy német helyzet

Egy nagyon szép akciót vitt végig a Gladbach, Traoréra jött ki a figura, de csúnyán eltörte a labdát.

23:42

Ez még Muriel bombagólja

23:44

Ez pedig Marco Asensio gólja

23:47

Öt perc lesz a ráadás Madridban

Ennyire van a Real Madrid a továbbjutástól, az Atalanta pedig a kieséstől.

23:49

Két perc hosszabbítás a Puskásban

Ahogy azt sejteni lehetett, nagyon könnyen megoldotta a Gladbach elleni feladatot a City.

23:51

Labdáznak a csapatok Madridban

Mindenki tudja, hogy ez a párharc már eldőlt.

23:52

A City továbbra is megállíthatatlan

Utolsó 25 meccséből 24-et megnyert Guardiola csapat, és van esélye arra, hogy négy trófeát is nyerjen.

23:52

Vége a meccsnek, a Real Madrid jutott negyeddöntőbe

A spanyolok 3-1-re nyerték az Atalanta elleni visszavágót, összesítésben pedig 4-1-el jutottak a legjobb nyolc közé.

23:55

Köszönjük a figyelmüket!

Mára ennyi volt a Bajnokok Ligája nyolcaddöntős percről percre közvetítésünk. Várjuk önöket szerdán 21 órától, amikor a Bayern München–Lazio és a Chelsea–Atletico Madrid mérkőzéseket követhetik velünk. Jó éjszakát!