Ronaldóék hátrányból fordítva nyertek, pontokat vesztett az Inter a Serie A-ban

fbl Horizontal
Juventus' Dutch defender Matthijs De Ligt (C) scores a header during the Italian Serie A football match Juventus vs Parma on April 21, 2021 at the Juventus stadium in Turin. (Photo by Marco BERTORELLO / AFP)
A Juventus hátrányból fordítva hazai pályán 3-1-re nyert a Parma ellen, és feljött a tabella harmadik helyére, míg a listavezető Inter számtalan helyzetet kidolgozva, és több érvénytelenített gólt is szerezve játszott 1-1-es döntetlent a Spezia otthonában a Serie A 32. fordulójában. Antonio Conte együttese így is magabiztos, tíz pontos előnnyel vezeti a bajnokságot hat fordulóval az idény vége előtt.

A címvédő Juventus az első félidő közepén került hátrányba, amikor Gaston Brugman megszerezte a vezetést a Parmának. A Juventus ezt követően több nagy helyzetet is kidolgozott (Dybala és Bonucci is egyenlíthetett volna), végül a 43. percben Alex Sandro egyenlített ki, majd a fordulás után két perccel ugyanő már a vezető gólt szerezte meg a torinóiaknak.

Az egyenlítő gól:

• Alex Sandro először duplázott profi karrierje során tétmérkőzésen, és ezen az estén ugyanúgy két gólt szerzett, mint az eddig lejátszott 115 Juve-meccsén

A találkozó izgalmas részét végül Matthijs De Ligt gólja zárta le a 68. percben, a Juventus végül 3-1-re győzött és visszavette a harmadik helyet az Atalantától.

A listavezető Inter nagyon rosszul kezdett La Speziában, a hazai csapat már a 12. percben megszerezte a vezetést, amit csak kevéssel a szünet előtt tudott kiegyenlíteni a milánói együttes.

A tabellán ekkor tíz pont volt az Inter előnye a Milannal szemben, és a kék-feketék szerették volna azt 12-re növelni, de sehogy sem akart összejönni a győztes gól, pedig öt percenként alakítottak ki gólhelyzetet. A hajrában a 85. és 87. percben is csak lesgólig jutottak előbb Lukaku majd Lautaro Martínez révén, így a végeredmény marad az 1-1.

Genovában az első 21 percben igazi tűzijátékot rendeztek a csapatok, a vendég Beneventon kétszer is megszerezte a vezetést, amit mindkétszer hat percen belül követett a Genoa válasza. A két gólt szerző Goran Pandev az első macedón futballista lett, aki 100 gólig jutott egy top ligában.

A másik genovai csapat, a Sampdoria a veterán csatár, a 38 éves Fabio Quagliarella góljával győzött a Crotone otthonában.