Gulácsiék egy Messiék elleni bravúrral szereznék meg első pontjaikat a BL-ben

fbl Horizontal FOOTBALL CHAMPIONS LEAGUE
Paris Saint-Germain's Argentinian forward Lionel Messi (C) celebrates scoring his team's second goal during the UEFA Champions League first round group A football match between Paris Saint-Germain's (PSG) and RB Leipzig, at The Parc des Princes stadium, in Paris, on October 19, 2021. (Photo by FRANCK FIFE / AFP)
Cikkünk folyamatosan frissül
A labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének harmadik fordulójában a pont nélkül álló RB Leipzig Gulácsi Péterrel és Willi Orbánnal a kezdőben lép pályára a Messivel és Mbappéval felálló Paris Saint-Germain otthonában. Az Inter az eddigi két meccsét egyaránt megnyerő moldáv Sheriffet igyekszik megállítani, míg a Real Madridra a Sahtar Donyeck otthonában vár nehéz kihívás.
22:20
2021. október 19.

Jó estét kívánunk!

Folytatódik a Bajnokok Ligája, jöjjön a csoportkör harmadik fordulója, jobbnál jobb mérkőzésekkel. Kövessék velünk a mérkőzéseket!

22:22

Mutatjuk a kínálatot!

22:25

Két magyar a lipcsei kezdőben

Gulácsi Péter es Willi Orbán kezdőként, míg Szoboszlai Dominik kispadon várja a kezdést Párizsban.

22:36

Madridban lesz a nap rangadója

Az Atlético Madrid és a Liverpool csatája igazi csemegének igérkezik. Fernando Torres például mindkét szurkoló tábornak nagy kedvence a mai napig.

22:38

Lesz-e újabb Sheriff-bravúr?

Az már nem is bravúr lenne, hanem kisebb csoda, ha Sahtar Donyeck és a Real Madrid után az olasz bajnok Intert is legyőzné a moldáv kiscsapat.

22:45

Messi és Mbappé a PSG kezdőként

Neymarra viszont nem számíthat Mauricio Pochettino vezetőedző.

22:58

Két sima vendégsikerrel kezdődött a forduló

A Manchester City a Bruges-t, míg a Sporting a Besiktast ütötte ki idengenben, 5-1-re, illetve 4-1-re.

23:00

A Real Madrid biztosra készül menni

A Sahtar elleni mérkőzésre ezt a bomba erős kezdő tizenegyet nevezte Carlo Ancelotti.

23:02

Elkezdődtek a mérkőzések

Mi főleg a PSG-Lipcse mérkőzést figyeljük, de a többi találkozó eredményeit és fontos eseményeit is követjük.

23:04

Messi rohamozza Gulácsi kapuját

Lionel Messi ezúttal Gulácsi Péternek lőhet gólt Forrás: AFP/Anne-Christine Poujoulat
23:04

Egy kedves vendég Párizsban

A PSG egykori játékosa, az aranylabdás és világbajnok brazil Ronaldinho is ott van a Parc de Princes-ben.

Ronaldinho szokás szerint jókedvű Forrás: AFP/Franck Fife
23:05

A Lipcse előtt az első helyzet

Nkunku húzott kapura középen, majd jobbra játszotta ki a labdát, ami ugyan kicsit lassú volt, de Laimer így is kapura tudta küldeni, és Keylor Navasnak kellett védenie.

23:08

Góleső a Citynél

A Manchester City a kora esti meccsen 5-1-re nyert a Brugge vendégeként. Ez a 19. alkalom, hogy Pep Guardiola csapatalegalább gólt szerzett egy Bajnokok Ligája-mérkőzésen.

23:08

Helyzettel válaszol a PSG

Egy jobbról beívelt, jó harminc méteres labdába piszkált bele Draxler három méterre a kaputól, de fölé ment. Gulácsi ott volt és biztosított.

23:09

Lipcsei helyzetek

Konrad Laimer dühöng a PSG ellen kihagyott helyzete után Forrás: AFP/Anne-Christine Poujoulat
23:10

Lesz itt esemény bőven

Megint egy gyors lipcsei támadás, ezúttal André Silva fejelhetett középről, de Navas leért a labdára, majd Laimer középre adását is kiütötte.

23:12

Vezet a Paris Saint-Germain!

Egy kérdéses labdaszerzés után Marquinhos indította Mbappét, aki egy az egyben vezette Willi Orbánra a labdát, majd a magyar védő lábai között laposan a jobb alsó sarokba lőtte vissza a labdát (1-0).

23:14

Vezet az Ajax

A C csoport rangadóján az Ajax 1-0-ra vezet a Dortmund ellen Amszterdamban. A BVB csapatkapitánya, Marco Reus csúsztatta a saját kapujába Dusan Tadic szabadrúgását.

23:15

Kinyílt a gólzsák Madridban

Madridban a Liverpool megszerezte a vezetést a 8. percben James Milner góljával, a 13. percben aztán Naby Keita növelte az angol csapat előnyét az Atlético ellen.

23:19

Liverpooli öröm

Mohamed Salah ünnepel, de a gólját Milnernek adták, aki belepöckölt a távoli bombájába Forrás: AFP/Gabriel Bouys
23:20

Mbappé a földön, Orbán kap érte sárgát

Willi Orbánnal ütközött meglehetősen keményen a francia szélső, a magyar védő meg is kapja tettéért a sárga lapot.

23:22

Szépített az Atlético

A 21. percben szépített az Atlético a Liverpool ellen. Antoine Griezmann piszkált bele egy kapu elé belőtt labdába.

23:25

Messi még mindig jó játékos

Ezzel persze nem találtuk fel a spanyolviaszt, de az tény, hogy a hatszoros aranylabdás jól játszik, és láthatóan élvezi a játékot.

23:25

Újabb gól Amszterdamban

A C csoport rangadóján az Ajax már 2-0-ra vezet a Dortmund ellen. A holland válogatott Daley Blind lőtt 16 méterről egy kapásgólt.

23:27

Óriási lipcsei helyzet maradt ki

Angelino szabadrúgása után Mukiele kanalazta középre a labdát, ami éppen csak elment Orbán elől, végül Kimpembe rúgta szögletre a labdát.

23:28

Újabb lipcsei ziccer

Nkunku találta most meg André Silvát, aki fordulásból lőtt, a labda a bal kapufa tövéről pattant vissza a mezőnybe. Egyre közelebb jár az egyenlítő gólhoz az RB Leipzig.

23:30

Egyenlített az RB Leipzig!

A 28. percben egy gyönyörű támadás végén Angelino centerezett középre gyönyörűen, amire tökéletes ütemben érkezett André Silva, aki a kapuba vágta a labdát, ezzel PSG-RB Leipzig 1-1.

23:32

Orban mentett gyönyörűen

Nuno Mendes húzott el a bal oldalon, középre adott, amire lett is volna érkező ember, azonban a tökéletes ütemben becsúszó Willi Orbanban elakadt a labda.

23:35

Vezet az Inter a Sheriff ellen

35 percet kellett várni, hogy az olasz bajnok megtörje a moldáv bajnok ellenállását. A gólszerző a veterán Edin Dzeko.

23:38

Óriási meccs van Madridban

Az Atlético kétgólos hátrányból állt fel a Liverpool ellen. A 34. percben Joao Felix cselsorozata utá Antoine Griezmannhoz került a labda, aki 10 méterről kilőtte a bal alsó sarkot.

23:40

Vezet a Real Madrid is

A Real Madrid is megszerezte a vezetést Kijevben a Sahtar Donyeck ellen, ahol a 38. percben Szergej Krivcov talált a saját kapujába.

23:42

Griezmann-gólöröm

Griezmann és Koke gólöröme a Liverpool elleni meccsen Forrás: NurPhoto via AFP/Jose Breton/NurPhoto/Jose Breton
23:43

Kis híján vezet a Leipzig

Újabb villámgyors támadás végén Nkunku lőhetett tizenkét méterről, a labda egy arasznyival kerülte el a jobb kapufát.

23:46

Messit győzi le a túlerő

Az argentin sztár kevert a tizenhatos vonalán, de mire lőhetett volna, három lipcsei is előtt volt, hogy blokkoljon.

23:50

Vége az első félidőknek

Minden pályán véget ért az első játékrész: Ajax-Dortmund 2-0, Atlético-Liverpool 2-2, PSG-RB Leipzig 1-1, Sahtar-Real Madrid 0-1, Inter-Sheriff Tiraspol 1-0, Porto-AC Milan 0-0.

00:00
2021. október 20.

Griezmann újra a régi?

Szerencsére igen! Ezúttal három kaput eltaláló lövéssel jelentkezett, míg rajta kívül a komplett Atlético Madrid egy ilyen kísérletet tud felmutatni.

00:06

Jöjjön akkor a folytatás!

A hat meccs közül utolsóként a PSG-Lipcse is folytatódik.

00:08

Haaland akcióban

Erling Braut Haaland egylőre gólképtelen az Ajax ellen Forrás: AFP/Francois Walschaerts
00:08

A Sheriff ma sem viccel!

A moldáv csapat az 51. percben egyenlített az Inter otthonában.

00:09

Lipcsei esély jöhet

Idrissa Gueye szabálytalankodott a párizsi kaputól 25 méterre, Nkunku és Angelino áll a labbda mögé, Keylor Navas négytagú sorfalat állít.

00:10

Nkunku lőtte el végül

A francia támadó a sorfal és a kapu fölött is eltekerte a labdát.

00:10

Két góllal vezet a Real Madrid

Az 52. percben Vinicius Junior is betalált a Sahtar Donyeck ellen.

00:12

Messi mezére sokan ácsingóznak

Egy kisfiú Lionel Messinek üzent, hogy adja neki a mezét meccs után Forrás: CBS Sports Golazo/Twitter
00:13

Griezmann kapott piros lapot

Az Atlético Madrid mindkét gólját szerző Antoine Griezmann kap piros lapot az 52. percben. Innen egyértelműen a Liverpoolnak áll a mérkőzés. A francia világbajnok - ugyan véletlenül - de fejbe rúgta Roberto Firminót.

00:15

Vezet az Inter

Újra vezet az Inter a Sheriff ellen. A chilei Arturo Vidal volt eredményes.

00:15

A harmadik Real-gól is megvan

Az 56. percben ismét Vinicius Junior volt eredményes, így a Real Madrid már 3-0-ra vezet idegenben a Sahtar ellen.

00:16

Eldöntötte az Ajax

Az Ajax már 3-0-ra vezet a Dortmund ellen. Ezúttal a brazil válogatott Antony villant meg.

00:18

Vezet az RB Leipzig!

Az 57. percben Mukiele lövi be a sakk-mattra kijátszott helyzet végén a második a lipcsei gólt!

00:22

Messi sem érti

Lionel Messinek továbbra sem megy a játék a PSG-ben Forrás: AFP/Franck Fife
00:22

Kettőt cserél a PSG

Gueye és Ander Herrera le, Wijnaldum és Danilo Pereirea be.

00:23

Válaszul cserél a Lipcse is

A megsérülő Haidara helyére a 19 éves spanyol Ilaix Moriba érkezik.

00:23

Villognak a brazilok a Realban

A Real Madrid újabb gólt a Sahtar ellen. Ismét egy brazil gól. Ezúttal Rodrygo volt eredményes.

00:24

Rákapcsolt az Inter

Stefan de Vrij góljával a 67. percben már 3-1 az olaszok javára a Sheriff elleni mérkőzés.

00:24

Vezet a Porto a Milan ellen

Zlatan Ibrahimovic ugyan az 58. percben beállt a Milanba, mégis a Porto szerzett vezetést a 65. percben. Luis Diaz találatával vezet a portugál csapat.

00:26

Willi Orban közel járt a gólhoz

Nagy bravúrral védte a fejesét Keylor Navas. Igaz, aztán kiderült, hogy lesen volt a magyar válogatott védő.

00:28

Messi góljával egyenlít a PSG

Az argentin klasszis egy labdavesztés után az Mbappétól kapott labdát lövi kapura, amit Gulácsi a kapufára tol, a gólvonalon végig guruló labdát pedig bepöccinti az üres kapuba, ezzel 2-2 az állás.

00:30

Gálázik az Ajax

Az Ajax már 4-0-ra vezet a Dortmund elleni rangadón. Ezúttal az elefántcsontparti támadó, Sebastian Haller volt eredményes

00:30

Messi gólja számokban

A 125. nemzetközi kupameccsén a 122. gólját lőtte, és ugyanúgy 37 csapatnak talált már be pályafutása során, mint Cristiano Ronaldo.

00:34

A világ legfölöslegesebb büntetője

Siakam lökte fel Mbappét.

00:35

Messi berúgt a büntetőt

Az argentin hidegvérrel panenkázta be a tizenegyest a balra elvetődő Gulácsi helyére. A 75. percben 3-2 a PSG javára.

00:38

Újra vezet a Liverpool Madridban

Mario Hermoso kemény belépője után tizenegyest kapott a Liverpool az Atlético ellen. A labda mögé Mohamed Szalah állt oda, és nem hibázott. Fordított az angol csapat.

00:39

Tizenegyest reklamálnak a lipcseiek

Moriba lőtt 16-ról Verratti vetődött a labdába, és a német csapat játékosai szerint a lábáról a kezére pattant a labda. Az ismétlésből azonban jól látszott, hogy nem ért kézzel a labdához, és ezt a VAR is megerősítette.

00:43

Mbappét kellett megfékezni

A francia szélső száguldott le az alapvonalig, majd próbált visszacenterezni, de Gvardiol és Orban együttes erővel megállította őt is és a labdát is, amit Gulácsi ölelhet magához.

00:44

Hármat cserél a Lipcse

Érkezik Poulsen, Forsberg és Henrichs, ami azt jelenti, hogy Szoboszlai Dominik ezen a mérkőzésen már nem fog lehetőséget kapni.

00:45

VAR-oznak Madridban

Diogo Jota belépője után tizenegyest kapott az Atlético a Liverpool ellen, de videózás után a játékvezető visszavonta a büntetőt.

00:49

A Real belőtte az ötödik gólját

A 92. percben Karim Benzema is betalált, a Real Madrid ezzel megszerezte első győzelmét a csoportkörben és a gólkülönbségét is javítja.

00:50

Véget ért a moldáv mese

Az Inter 3-1-re legyőzte az első két meccsét megnyerő Sheriff Tiraspolt, és megszerezte az első győzelmét a csoportban.

00:51

Az Ajax csúnyán elintézte a Dortmundot

A hollandok 4-0-ra nyertek, és háromból három győzelemmel, 11-1-es gólkülönbséggel vezetik a C csoportot.

00:52

Beindult a Real Madrid is

A spanyol sztárcsapat 5-0-ra mosta le végül idegenben az ukrán Sahtar Donyecket.

00:54

Újabb büntetőhöz jutott a PSG

Hakimit rúgta fel Gvardiol a 92. percben.

00:55

Mbappé kihagyta a tizenegyest!

A francia játékos nagyon a léc alá akarta rúgni azt a labdát, helyette nagyon a léc fölé rúgta, így marad a 3-2-re.

00:58

Győzött a Paris Saint-Germain

A franciák nem kis német segítséggel 3-2-re legyőzték az RB Leipzig csapatát, amelyik így három mérkőzés után pont nélkül áll az A csoport utolsó helyén, míg a PSG 7 ponttal átvette a vezetést.

Köszönjük a figyelmüket!

Az eredményekkel búcsúzunk: Besiktas-Sporting 1-4, Bruges-Manchester City 1-5, PSG-RB Leipzig 3-2, Inter-Sheriff 3-1, Sahtar-Real Madrid 0-5, Atlético-Liverpool 2-3, Porto-AC Milan 1-0, Ajax-Dortmund 4-0.