Fucsovics Márton óriási csatára kényszerítette Novak Djokovicot - videó

Fucsovics Márton Novak Djokovic tenisz
Winner Serbia's Novak Djokovic greets Hungary's Marton Fucsovics (R) after their men's singles tennis match on day two of the ATP Paris Masters at The AccorHotels Arena in Paris on November 2, 2021. (Photo by Christophe ARCHAMBAULT / AFP)
Fucsovics Márton kiélezett, éjszakába nyúló mérkőzésen maradt alul kedden a világelső Novak Djokoviccsal szemben a Párizsban zajló, 3 millió euró (1 milliárd forint) összdíjazású keménypályás férfi tenisztorna második fordulójában.

Fucsovics, aki hétfőn az első körben három játszmában az olasz Fabio Fogninit győzte le, nem kezdte jól a mérkőzést, kifejezetten tompán teniszezett és gyorsan elveszítette szerváját, így a szeptemberi US Openen elveszített fináléja óta első egyes meccsét vívó szerb világelső 3:0-ra elhúzott.

Fucsovics Márton óriási küzdelemre késztette Novak Djokovicot Forrás: AFP/Christophe Archambault

A folytatásban némileg koncentráltabbá vált a nyíregyházi játéka, ám továbbra is sokszor rontott, 2:5-nél pedig ismét elbukta az adogatójátékát, ezzel 38 perc alatt a szettet is.

A második játszma sem indult biztatóan, a magyar sportoló ugyanis első szervajátékában ismét megremegni látszott, Djokovic bréklabdához jutott, ám Fucsovicsnak sikerült fordítania, majd rögtön ezután ő vette el riválisa szerváját. A brékelőny láthatóan megnyugtatta a 29 éves magyar teniszezőt, aki a folytatásban kiválóan adogatott és magabiztosan hozta szerváit, 5:4-nél semmire, ezzel 40 perc alatt egyenlített.

A harmadik szett a korábbiaknál jobban indult magyar szempontból, Fucsovics ugyanis simán hozta első szervajátékát, majd 1:1-nél megnyerte Djokovic adogatásának első két pontját. Innen viszont a szerb "sebességet" váltott és nem csupán saját, hanem Fucsovics következő adogatását is hozta.

A magyar ugyanakkor nem adta fel és visszavette a szervát (2:3), ám a pihenő után ismét elbukta a sajátját (2:4), innen pedig már nem tudott visszajönni a meccsbe, így végül két óra játék után veszített.