Az Európa-bajnok magyar sportoló vakbélgyulladás gyanúja miatt marad le a kontinensviadalról

Csonka Zsófia, sportlövő, sportlövészet, Rio 2016
Csonka Zsófia Európa-bajnok sportlövő a légpisztoly versenyszám hivatalos edzésén a 10 méteres sportlövő Európa-bajnokságon Győrben 2016. február 26-án. A sportoló kvótát szerzett a riói nyári olimpiára. MTI Fotó: Kovács Tamás
Egészségi problémák miatt sem Pekler Zalán, sem Csonka Zsófia nem utazik el a norvégiai Hamarban zajló légfegyveres Európa-bajnokságra.

A Magyar Sportlövő Szövetség szerdai tájékoztatása szerint az Eb-győztes pisztolyos, Csonka vakbélgyulladás gyanúja, míg az Eb-bronzérmes Pekler heveny mandulagyulladás miatt nem tud részt venni az eseményen.

A 10 méter férfi légpuska és a 10 méter női légpisztoly csapatversenyében így nem indul magyar együttes a kontinensviadalon.

Csonka Zsófia lemarad az Eb-ről Forrás: MTI/Kovács Tamás

A vegyespáros versenyszámokban légpuskában Dénes Eszter mellett Pekler helyett Vas Péter szerepel majd, míg légpisztolyban Joó Attila társa Csonka távollétében Sike Renáta lesz.

A hamari Eb-n a juniorok versenyei kedden zárultak, a magyarok nyolc érmet nyertek. A felnőttek csütörtökön kezdik szereplésüket.