Az Alba Fehérvár hazai pályán fölényesen, 28 pont különbséggel nyert a Kecskemét ellen, míg a ZTE hazai hét ponttal legyőzte a vendég Sopront a férfi kosárlabda NB I-ben, ezzel a harmadik helyen áll a tabellán.

A 101 pontig jutó Alba Fehérvár legjobbja Somogyi Ádám volt, aki 21 ponttal vette ki a részét a győzelemből. Rajta kívül hatan is tíz pont fölé jutottak a székesfehérvári csapatból.

Somogyi Ádám volt az Alba legjobbja Forrás: Arconic - Alba Fehérvár/facebook

A szombati délután program másik korábbi mérkőzése szorosabban alakult, a DEAC idegenben eredményes utolsó negyedbeli játékával győzött az Atomerőmű SE ellen.

A ZTE hazai pályán hét ponttal legyőzte szombaton a Sopront. A zalai légiósok parádéztak a találkozón. A szerb Petar Rakicsevics és az amerikai Liam O'Reilly egyaránt 18-18 pontot dobott, míg a szerb Danilo Osztojics 17 pontig jutott.

Eredmények:
Arconic-Alba Fehérvár - Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 101-73 (29-17, 27-19, 26-17, 19-20)
Atomerőmű SE-DEAC 62-69 (20-12, 10-20, 19-15, 13-22)
MVM-OSE Lions - HÜBNER Nyíregyháza BS 81-66 (14-22, 24-15, 26-18, 17-11)
Zalakerámia ZTE KK-Sopron KC 94-87 (24-26, 21-17, 29-21, 20-23)
Budapesti Honvéd Sportegyesület-Egis Körmend 66-74 (17-20, 16-21, 14-24, 19-9)