Borzalmas őszi kezdés után összeszedte magát a Juventus, ma rangadót nyert

Juventus v SS Lazio - Serie A Juventus v SS Lazio NurPhoto soccer Serie A Serie A football match Moise Kean Allianz Stadium Juventus teammates LAZIO November Turin Piedmont Sports uniform Jersey person outdoor Horizontal SPORT GOAL PHOTO SHORTS SPORTS EQU
Juventus forward Moise Kean (18) celebrates with his teammates after scoring his goal to make it 1-0 during the Serie A football match n.15 JUVENTUS - LAZIO on November 13, 2022 at the Allianz Stadium in Turin, Piedmont, Italy. (Photo by Matteo Bottanelli/NurPhoto) (Photo by Matteo Bottanelli / NurPhoto / NurPhoto via AFP)
Az olasz labdarúgó-bajnokság 15. fordulójának vasárnap esti rangadóján a Juventus hazai pályán fogadta a Laziót. Az első félidőben Kean szerezte meg a vezetést a Juventusnak, majd a második félidő elején is betalált a hazaiak támadója. A meccs vége előtt Milik is eredményes volt, így a Juventus sima hazai győzelemmel búcsúzott az őszi szezontól.

A Juventus már az 5. percben helyzetbe került a Lazio kapuja előtt: Moise Kean tört be a tizenhatosra, és néhány biciklicsel után tizenkét méterről kiszorított helyzetből lőtt, de a labda a bal kapufa mellett suhant el.

Alig öt perc múlva Fagioli passza után Kostic vállalkozott lövésre, de a Lazio kapusa óriási bravúrt bemutatva egy kézzel védte a Juventus játékosának kísérletét. Az első tizenöt perc után a Lazio átvette a kezdeményezést a meccsen, és bár többet birtokolták a labdát, nem tudtak igazán nagy helyzetet kialakítani. A 17. percben Danilo indította Miliket a leshatáron,

és a lengyel csatár egy elképesztő labdaátvétel után huszonegy méterről célba vette a jobb felső sarkot.

A labda csupán fél méterrel ment mellé a Juventus csatárának lövése után. Hosszú ideig csak mezőnyjáték folyt a pályán, majd a 40. percben Pedro szánta el lövésre magát bő huszonöt méterrről: a Lazio támadója alig tévesztette el a bal felső sarkot.

Három perccel később Rabiot szerzett labdát a középpályán.

A francia egyből indította Keant, aki a kifutó Provedel felett átemelte a labdát.

A félidőben több gólt nem született.

Az első gól Forrás: AFP/Vincenzo Pinto

A második félidő 54. percében már két gól volt a hazaiak előnye: Locatelli remek labdával találta meg a baloldalon felfutó Kosticsot, akinek lövését nagy bravúrral védte Provedel. A kipattanóra viszont érkezett Kean, és a kapuba lőtte a labdát.

A Lazio nem tudott eljutni a következő harminc percben a Juventus kapujáig. A hazaiak ráadásul egy remek összjáték után eldöntötték a meccset: Chiesa passza után Milik talált be közelről a kapuba.

A meccsen több gól már nem született, így a Juventus könnyedén nyert hazai pályán a Lazio ellen.