Tényleg hihetetlen volt a Kecskemét és a Paks meccse

TÓTH Barnabás; VAS Gábor
Kecskemét, 2023. április 28. A paksi Vas Gábor és a kecskeméti Tóth Barna a labdarúgó OTP Bank Liga 29. fordulójában játszott Kecskeméti TE-Paksi FC mérkőzésen Kecskeméten, a Kecskeméti Széktói Stadionban 2023. április 28-án. MTI/Bús Csaba
A Kecskemét a Paks ellen félidőben már 2-0-ra is vezetett hazai pályán, de Varga Barnabás három góljával végül fordított, és 3-2-re nyert a Paks.

A tabella alapján a forduló rangadóját rendezték Kecskeméten, ahol a második helyezett hazai csapat a harmadik helyezett Paksot fogadta.

Mindkét csapat jó formában várta a forduló pénteki nyitómérkőzését: a története legjobb szerepléséért hajtó Kecskemét, amely 2009-ben a mostani idényhez hasonlóan újoncként, majd 2012-ben is ötödik lett az élvonalban, március óta hatszor győzött és csupán egyszer kapott ki. A Paks mérlege pedig hét siker és két kudarc Bognár György vezetőedző kinevezése óta.

Az első félidő 10. percében máris vezetés szerzett a Kecskemét, egy szöglet után Szalai Gábor lőtte ki a jobb felsőt. A gyors gól után is támadásban maradt a hazai csapat, amely a félidő végén növelte kétgólosra az előnyét, Szabó Alex fejelt a paksi kapuba.

Félidőben még nagy volt a kecskeméti öröm Forrás: MTI/Bús Csaba

Bognár György hármat is cserélt a szünetben, beküldte Bödét, Skribeket és Sajbánt is.

A cseréknek is köszönhetően kiegyenlített a Paks nagyjából tíz perc alatt.

Előbb Böde kevergetett jobboldalon, majd a beadását Varga Barnabás fejelte a kapuba. Nem sokkal később egy kezezést nézett vissza a videobíró, majd Andó-Szabó Sándor és tizenegyest ítélt, ráadásul Vágó Levente meg is kapta második sárgáját, így 10 emberrel folytatta a Kecskemét. Varga Barnabás ráadásul a tizenegyest is belőtte, így 2-2 volt az állás.

A folytatásban újabb tizenegyest kapott a Paks, de videózás után kiderült, hogy Szabó Alex vállára pattant csak a labda. A folytatásban óriási helyzeteket hagyott ki a Paks, Böde és Varga is ziccerben rontott, de volt, hogy a kecskeméti védők tisztáztak a gólvonalról.

Az utolsó percekben Böde lövését védte Varga, majd egy védő fejéről felpattant a labda, ami után Varga Barnabás fejelt a kapuba, ezzel ő mesterhármast szerzett, csapata pedig megfordította a meccset 3-2-re.

Ennek az eredménynek a Ferencváros örülhet a legjobban, amely így nagy lépést tett a bajnoki cím felé.

OTP Bank Liga, 29. forduló:
Kecskeméti TE-Paksi FC 2-3 (2-0)
Kecskemét, Széktói Stadion, 4950 néző, v.: Andó-Szabó
gólszerzők: Szalai G. (10.), Szabó A. (41.), illetve Varga B. (51., 58., 90. a második 11-esből)
piros lap: Vágó (57.)
sárga lap: Horváth K. (39.), Vágó (45+3., 57.), Szabó A. (84.) illetve Hahn (32.), Varga B. (45+2.), Sajbán (94.), Böde (94.)

Kecskeméti TE: Varga B. - Vágó, Szabó A. (Májer, 92.), Szalai G. - Nagy K. (Katona M., 92.), Horváth K.(Katona B., a szünetben), Nikitscher (Meszhi, 72.), Szuhodovszki, Zeke - Tóth B., Banó-Szabó (Rjasko, 59.)

Paksi FC: Nagy G. - Kinyik, Kádár, Szélpál - Osváth (Sajbán, a szünetben), Papp, Vas (Skribek, a szünetben), Balogh B. (Haris, 84.), Szabó J. (Kovács N., 88.) - Hahn (Böde, a szünetben), Varga B.