Gálfi Dalma és Katarzyna Piter duója bejutott a második fordulóba, a 32 közé női párosban a Párizsban zajló francia nyílt teniszbajnokságon.

A magyar, lengyel kettős egy chilei, új-zélandi egységgel csapott össze szerdán a nyitókörben és három szettben, 2 óra 18 perc alatt diadalmaskodott.

A következő fordulóban a nyolcadik helyen kiemelt Gabriela Dabrowski, Luisa Stefani kanadai, brazil duó lesz Gálfiék ellenfele. A magyar játékos egyesben már az első fordulóban búcsúzott a Roland Garroson.

Udvardy Panna és a belga Ysaline Bonaventure 32 közé jutott a Roland Garroson Forrás: Belga via AFP/Benoit Doppagne

Gálfi Dalma után Udvardy Panna is sikerrel vette az első fordulót. A magyar játékos és a belga Ysaline Bonaventure duója szabadkártyával indult hazai kettőssel csapott össze szerdán és egy szoros, valamint egy simább játszmában sikerült győznie. Udvardyék következő ellenfele egyelőre nem ismert.

A magyar játékos egyesben már az első fordulóban búcsúzott a Roland Garroson.

Eredmény:
női páros, 1. forduló (a 32 közé jutásért):
Udvardy Panna, Ysaline Bonaventure (magyar, belga)-Alice Robbe, Alice Tubello (francia) 7:6 (7-5), 6:3

Gálfi Dalma, Katarzyna Piter (magyar, lengyel)-Alexa Guarachi, Erin Routliffe (chilei, új-zélandi) 6:2, 5:7, 6:2