Álomszép góllal verte az MTK Dzsudzsákékat - videó

Stieber Zoltán a 10. gólját lőtte az NB II-es szezonban
Az MTK hazai pályán egy váratlanul szerzett, majd egy abszolút megérdemelt, ráadásul gyönyörű góllal 2-1-re legyőzte a vendég DVSC-t a labdarúgó NB I 16. fordulójának szombat kora délutáni meccsén.

A tabellán az 5. és a 6. helyen egymást kísérő két csapat más-más szándékkal futott neki a meccsnek: a Loki egy győzelemmel tapadni igyekezett a dobogósokra, míg az MTK igyekszik minél távolabb kerülni a veszélyzónától.

ELSŐ FÉLIDŐ

Az első félóra úgy telt el, hogy a hazai csapat jóformán nemhogy a félpályát nem lépte át, de két pontosat is alig passzoltak egymáshoz az MTK-játékosok. A DVSC főleg Dzsudzsák Balázs pontos indításaiban bízva igyekezett kiugratni gyors támadóit.

Így egészen meglepő volt, amikor a 32. percben az MTK nemcsak eljutott a vendégek kapujáig, de Thiam pontos lövésével, amibe a védőkkel egy vonalban álló Németh Krisztián jó érzékkel tette bele a lábát a vezetést is megszerezte (1-0).

Majd tulajdonképpen ugyanúgy folytatódott a meccs, mint a gól előtti percekben, azaz vendég mezőnyfölénnyel, de igazi gólhelyzet nélkül.

MÁSODIK FÉLIDŐ

Fordulás nem sokat kellett várni a fordulatra, már, ami az eredményt illeti: az 50. percben Domingues ugratta ki Ferenczit, aki keresztbe ívelt, a berobbanó Szécsi Márk fejese után pedig a hazai kapuban kötött ki az Antonov fején irányt változtató labda (1-1).

Szécsi Márk (88) gólja fontosnak tűnt, de végül nem ért pontot a DVSC számára Forrás: MTI/Szigetváry Zsolt

Az első félidőhöz képest igencsak megélénkült a játék, és ezúttal már az MTK-nak is voltak akciói. A 60. percben Bognár István végezhetett el szabadrúgást egy lépésre a tizenhatos vonalától, de nem tudta eltalálni a kaput. A 73. percben Németh remek meglátása után Bognár adott középre, de Enin nem tudta úgy beletenni a lábát a labdába, hogy az a jobb alsó sarokba pörögjön.

A 76. percben Stieber Zoltán nagyszerű lövését tolta szögletre Megyeri Balázs, és ekkor már egyértelműen az MTK játszott veszélyesebben, ami nem sokkal később gólt is ért. Nem is akármilyet! A 83. percben Bognár ívelt a baloldalról a vendég tizenhatos jobb sarkára, ahol Stieber átvette a labdát, kettőt tolt befelé, majd ballal gyönyörűen tekert Megyeri kapujának jobboldalába (2-1). Mesteri gól volt!

Stieber Zoltán gólja ide kattintva nézhető meg!

Az utolsó percekben a Debrecen mindent megtett az egyenlítésért, de nem tudott igazán veszélyes helyzetet kialakítani Demjén Patrik kapuja előtt, így az MTK az idényben másodszor is legyőzte a DVSC-t.