A Gránit Bankban tavaly lezárult a piaci magánbefektetők személyi összetételének változása. A Demján Sándor üzletember és Hegedüs Éva, a Gránit Bank alelnök-vezérigazgatója között létrejött korábbi megállapodás alapján Demján Sándor lehetőséget biztosított Hegedüs Évának a tulajdonában lévő részvények megvásárlására.
Hegedüs Éva élve a lehetőséggel megvásárolta Demján Sándortól a részvényeket,
ezzel tulajdoni részesedése 33,8 százalékra nőtt. A többi magánbefektető 16,23 százalékot birtokol.
Demján Sándor a jövőben a Gránit Bank tiszteletbeli és örökös elnöke marad."
A közgyűlés az igazgatóság elnökének Hegedüs Éva vezérigazgatót választotta meg.
A Gránit Bank 150 milliárd forint feletti mérlegfőösszeggel és több mint 100 millió forint adózás előtti eredménnyel zárta a múlt évet az előzetes adatok alapján.
Az állam tulajdonrésze a tőkeemelés után 49,97 százalékra nőtt a bankban.
Felidézték: a magyar állam 2013 közepén szerzett 49 százalékos részesedést a Gránit Bankban. A bank univerzális pénzintézetként működik, növekedése a vártnál is gyorsabb, a hitelintézet mára a hazai bankpiac stabil, nyereséget termelő középbanki szereplője lett – emelte ki az NGM.
A Gránit Bank tevékenysége illeszkedik a kormány növekedésösztönző gazdaságpolitikájába. A pénzintézet indulása óta a mérlegfőösszegét közel hússzorosára növelte, kiváló minőségű hitelportfóliót épített fel, aminek több mint a 90 százaléka kis- és középvállalati hitel.
A Gránit Bank közleményben erősítette meg, hogy 2015. december 30-án 3,1 milliárd forint összegű tőkeemelés valósult meg, újonnan kibocsátott törzsrészvények lejegyzésével. A tőkeemeléssel a bank saját tőkéje meghaladja a 8,1 milliárd forintot.
A bank tulajdonosi szerkezetében továbbra is többségben vannak a piaci magánbefektetők, a Magyar Állam pedig változatlanul a legnagyobb kisebbségi részvényese a banknak.
A több mint 20 éves múltra visszatekintő Pannónia Nyugdíjpénztár Magyarország ötödik legnagyobb önkéntes pénztára, közel 100 milliárd értékű vagyont kezel.