Egy ismeretlen virtuálispénz-kereskedőtől hangos most a nemzetközi sajtó. Az illető egyetlen hónap alatt 55 millió dollárból 283 millió dollárt csinált. Ez azt jelenti, hogy 30 nap alatt 228 millió dollárral lett gazdagabb a rejtélyes zseni - írja a Bloomberg.
Ez forintra átszámolva 61,66 milliárd forintnak felel.
Az egyetlen dolog, amit tudni lehet a virtuális kereskedőről, az a virtuális pénztárcájának az azonosítókódja:
0x00A651D43B6e209F5Ada45A35F92EFC0De3A5184
A sikeres üzlet, ami 413 százalékos növekedést eredményezett, az éter nevű kriptovalutának köszönhető, amely az Ethereum nevű virtuális környezet fizetőeszköze, és a második legnépszerűbb virtuális fizetőeszköz a bitcoin után.
A rejtőzködő emberről vagy emberekről semmit nem lehet tudni, egy Instagram-posztban tették közzé a félelmetes nyereségről szóló bejegyzést.
Az Ethereum egyik legjobb tulajdonsága, hogy minden virtuális pénztárca egyenlege látható, és mindenki számára hozzáférhető – írja a rejtélyes trader.
Az emelkedés mögött az éter óriási szárnyalása állhat, hiszen egy darab étert
az év elején még 8 dollárért lehetett venni, azonban az árfolyam kilőtt, és volt olyan pont, amikor már 400 dollárt ért.
Az elmúlt 24 órában az árfolyam 175 és 227 dollár között mozgott.
A Bloomberg megemlíti, hogy a kriptovaluták piaca még egyelőre nagyon ingatag, ugyanakkor
hatalmas vonzerőt jelent ez a világ azoknak, akik el szeretnék rejteni a pénzüket.
Ez persze nem jelenti azt, hogy 0x00A651D43B6e209F5Ada45A35F92EFC0De3A5184 illegális módon jutott a vagyonához.
Az Ethereum teljes értékét jelenleg 23 milliárd dollárra becsülik,
és valószínű, hogy több tucat étermilliomos van már.
A Bitcoin és az Ethereum összértéke már 100 milliárd dollár felett van, ami azt jelenti, hogy a piaci értékük közelít a McDonald's értékéhez.
Már az osztrák posta is elfogadja
Friss hír, hogy az ausztriai postahivatalokban mostantól kezdve digitalizált virtuális devizákkal is lehet fizetni. Ez azt jelenti, hogy Ausztria 1800 postahivatalában és a Switch áram- és gázszolgáltató vállalatnál is elfogadják a kriptovalutát.
Az osztrák jegybank kormányzója, Ewald Nowotny a maga részéről változatlanul kizártnak tartja, hogy a virtuális devizák valaha is legális devizák rangjára emelkedhessenek. Az Európai Központi Bank (EKB) viszont nem lát okot a virtuális devizák használatának a betiltására.
Egyes jóslatok szerint a digitális pénzek piaca még messze nem érte el a csúcsát, akár az 5000 milliárd dollárt is meghaladhatja, főleg addig, amíg a hatóságok előtt névtelenek maradhatnak a felhasználók.
Nemcsak a titokzatos pénztárca tulajdonosa nyert sokat a kriptovalutákon, egy amerikai tinédzser a nagymamájától kapott ajándék pénzből lett dollármilliomos.