Történelmi sikert ért el a magyar ingatlanfejlesztés

Budavári Palota EGYÉB TÁRGY épületfotó épületrész felújított épület FOTÓ FOTÓTÉMA Gloriett látogató MŰVÉSZETI STÍLUS neoreneszánsz oszlop oszlopsor rámpa SZEMÉLY TÁRGY turista Várkert Bazár Vízhordó-lépcső
Budapest, 2016. június 14. A megújúlt Várkert Bazár és a Gloriett részlete Budapest I. kerületében, az Ybl Miklós téren. A Várkert Duna felőli lezárásaképpen Ybl Miklós tervei alapján 1875 és 1883 között neoreneszánsz stílusban épült Várkert Bazár (más néven: Várbazár) kiemelt műemlék, a világörökség része. A háttérben (balra fent) a Budavári Palota részlete a Vízhordó-lépcsővel. MTVA/Bizományosi: Jászai Csaba *************************** Kedves Felhasználó! Ez a fotó nem a Duna Médiaszolgáltató Zrt./MTI által készített és kiadott fényképfelvétel, így harmadik személy által támasztott bárminemű – különösen szerzői jogi, szomszédos jogi és személyiségi jogi – igényért a fotó készítője közvetlenül maga áll helyt, az MTVA felelőssége e körben kizárt.
Vágólapra másolva!
A magyar ingatlanfejlesztés történetének legnagyobb sikerét érte el azzal, hogy a FIABCI, vagyis a Nemzetközi Ingatlanszövetség, nemzetközi ingatlanfejlesztési nívódíj pályázatán a magyar fejlesztések négy első és két második díjat nyertek - mondta Gönczi László, a FIABCI magyar tagozatának elnöke sajtótájékoztatón.
Vágólapra másolva!

32 ország 63 szakembere értékelte a pályázatokat

Gönczi hozzátette, hogy a nemzetközi zsűriben idén 32 ország 63 szakembere vett részt, képviselve az ingatlanfejlesztési szakma egy-egy speciális ágazatát. A magyar pályázatok magas színvonalát is jelzik az elért eredmények, a verseny 25 éves történetében eddig több mint 20 magyar díjazott fejlesztés van.

Többek között nyertes lett a 4-es metró 10 állomása is

Nyertes lett a Várkert Bazár, a Váci 1 épület, a 4-es metró 10 állomása és a Királyegyházi Cementgyár.

Örökségvédelem kategóriában a zsűri két első díjat adott ki, mindkettőt magyar fejlesztésnek. A Swietelsky Magyarország Kft. által nevezett Várkert Bazár és a Horizon Development Kft. magántőkéből megújított Váci 1 épülete is első díjat kapott.

Forrás: MTI/Jászai Csaba

A műemléki védettséget élvező Váci 1 emellett a legjobb kereskedelmi létesítmények nemzetközi rangsorában a második lett, az európaiak között pedig az élen végzett.

A díj történetében először kapott ugyanaz a magyar projekt két kategóriában is ilyen magas elismerést - mondta.

A Swietelsky Magyarország Kft. a 4-es metró 10 állomásával is indult, és első díjat nyert közcélú létesítmények kategóriában.

A társaság sikere szintén rekord, még nem fordult elő, hogy egy cég két első díjat nyert volna ugyanabban az évben.

Fotó: Mudra László - Origo

Angyalfölf újjáépítését is díjazták

Az ipari létesítmények kategóriában első díjat kapott a LAFARGE Cement Magyarország Kft. környezetbarát, modern technológiát felvonultató üzeme, a Királyegyházi Cementgyár.

A pályázaton belül az egyik legnehezebb terepen, masterplan kategóriában ezüst díjat nyert a XIII. Kerületi Önkormányzat a kerület elmúlt két évtizedes fejlődését bemutató Angyalföld újjáépítése elnevezésű projektjével.

A kerület a pályázat történetében harmadszor kapott az ingatlanfejlesztők nemzetközi Oscar-díjának számító elismerést - emelte ki.

Az elismerések üzenet a befektetőknek is

Kovács Attila, az egyik nyertes, a Horizon Development alapítója kiemelte, hogy a kimagasló elismerés üzenet a befektetőknek is. Budapest eddig is számos ingatlanfejlesztőt vonzott,

ilyen visszajelzések után még többen választják majd a tőkebefektetések helyszínéül, mert itt hosszú távon, kiszámíthatóan lehet ingatlant fejleszteni.


Gönczi László elmondta, hogy egy év múlva Dubaiban lesz a FIABCI kongresszus, ahol ismét átadják majd a nemzetközi díjakat. A következő pályázat témája a boldog város lesz, Budapest három kerülete is megújult az elmúlt időszakban, ezek a városfejlesztések -

Ferencváros, Corvin-negyed, Angyalföld - jó eséllyel indulhatnak, és újra fel tudják hívni a figyelmet Magyarországra.