A Fidesz elmarasztalta Gyuga Pált<br/>

Vágólapra másolva!
A Fidesz - Magyar Polgári Párt országgyűlési képviselőcsoportja szerdán elmarasztalta a párt keszthelyi képviselőjét, Gyuga Pált. A politikus cégének megbízásából egy biztonsági szolgálat emberei ugyanis elfoglalták a Gyuga tulajdonában lévő, de nem általa használt keszthelyi ingatlant.
Vágólapra másolva!

A Fidesz - MPP képviselőcsoportjának elnöksége "elfogadhatatlannak tartja Gyuga Pál üzleti és magánemberi minőségében folytatott, a közvéleményben megütközést keltő cselekedeteit". A frakció Fidesz-képviselőhöz méltatlannak tartja a honatya magatartását, ezért felszólítja Gyuga Pált az ingatlanvita korrekt, a jogszabályoknak és etikai normáknak megfelelő rendezésére.

Az elnökség az ügyben eljárás lefolytatására kérte fel az etikai bizottságot.

Több éve húzódó jogvitát kívánt lezárni Gyuga Pál, a keszthelyi Seiffert Rt. elnöke május 13-án, amikor felkérésére, semleges jegyző által hozott birtokvédelmi határozattal a kezükben vagyonvédelmi emberek hatoltak be a Balaton Tex Kft. üzemébe, amely a Gyuga Pál vezette cég tulajdona. Alapos rombolást végeztek a magyar-osztrák működtetésű textilüzemben, annak két épületéből konténerekbe hordták a gépeket és a műszereket.

Május 15-én Gyuga Pál indokolásul elmondta: 1996 óta 150 millió forint bérleti díjjal tartozik nekik a 16 ezer négyzetméter összterületű ingatlant használó kft., s csődeljárást is kezdeményeztek ellene. A képviselő cége azért is folyamodott az üzemfoglalás eszközéhez, mert az ingatlan egy részét előszerződéssel már eladták egy érvényes építési engedéllyel bíró befektetőnek, aki számára határidőre és két épületet lebontva kellene átadni a kért telekrészt.

A 72 órára szóló és május 11-én lejárt jogerős birtokvédelmi határozat nem volt halasztó hatályú, ezért szombaton megbízták a vagyonvédelmi cég embereit a határozat érvényesítésével. A közel százfős üzem dolgozóinak egy része sorfallal és keresztbe állított gépkocsival akadályozta meg a konténerek elszállítását.

Bódis István, a Balaton Tex kft. ügyvezetője elmondta: a Seiffert-cég a maga papírjaival megtévesztette a jegyzőt. A legfelsőbb bírósági határozat ugyanis nem volt jogerős, hiszen az - tájékoztatása szerint - elismerve Gyuga cégének a tulajdonjogát, a megyei bírósághoz utalta a bérleti jogviszony megállapítását. (A textiles kft. korábban kérte a megyei bíróságtól, hogy 2006-ig szólóan állapítsa meg bérleti jogosultságukat.)

A Balaton Tex ügyvezetője szerint nemcsak a jegyzői határozat volt jogalap nélküli. Megsértették az államigazgatási eljárási törvényt is, mivel az akciót a város jegyzőjének tudta nélkül és önkényesen hajtották végre. Emiatt az ügyvezető bejelentést tett a határozatot hozó jegyzőnél, a keszthelyi bíróságnál a megyei ügyészségnél.

Bódis István azt is közölte: a behatolás módja, a szakszerűtlenül leszerelt gépek, valamint az épületek súlyos megrongálása és 200 ezer forintnak egy irodai szekrényből való eltűnése miatt feljelentést tett betöréses lopás, rablásra való felbujtás, kényszerítés és önhatalom gyanúja miatt.

(MTI)

Korábban:

(2000.05.15.)